… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Papež František donucen zrušit návštěvu Izraele 4.63/5 (92.50%) 8 ohodnocení

papež František

papež František

Papež František byl donucen zrušit svoji návštěvu Izraele, která byla dlouhodobě naplánovaná na 24. až 26. května 2014. Důvodem je stávka zaměstnanců izraelského ministerstva zahraničí, kvůli níž došlo k přerušení příprav této návštěvy na vysoké úrovni, tvrdí včerejší článek Times of Israel.

Zrušení návštěvy způsobí „rozsáhlou, měřitelnou hospodářskou škodu a povede ke ztrátě příjmů z turismu, který by návštěvu doprovázel“, cituje web vyjádření zdroje z ministerstva zahraničí.

Návštěvu Svaté země oznámil papež František počátkem února. Kromě návštěvy Betléma a Jeruzaléma se chystal také do Ammánu ve východní části historické Země Izrael / Palestiny, v dnešním Jordánsku.

Návštěva se měla konat při příležitosti 50. výročí historického setkání papeže Pavla VI. s pravoslavným konstantinopolským patriarchou Athenagorasem v Jeruzalémě. Latinský patriarchát Jeruzaléma k její příležitosti spustil i zvláštní internetovou stránku.

Izrael navštívili i oba Františkovi předchůdci, papež Benedikt XVI. v roce 2009 a papež Jan Pavel II. v roce 2000.

Už předevčírem bylo oznámeno, že kvůli stávce izraelského ministerstva zahraničí byl nucen odložit návštěvu britský premiér David Cameron, kterým měl 12. března promluvit v Knesetu. Ohrožena je i plánovaná dubnová návštěva prezident Šimona Peres v Číně.

Odborářům z ministerstva zahraničí v jejich boji za vyšší platy a „lepší pracovní podmínky“ přijdou ale zřejmě tyto kroky – mezi něž má patřit i přerušení spolupráce se všemi vládními institucemi, včetně Služby všeobecné bezpečnosti (Šin Bet), Mosadem a armádou, stejně jako přerušení zastupování Izraele v OSN – odpovídající.

Zpráva o zrušení papežovy květnové návštěvy Izraele nebyla zatím potvrzena z dalších zdrojů.

Pope Francis forced to cancel Israel visit – článek Times of Israel (anglicky)

3 reakce na Papež František donucen zrušit návštěvu Izraele

 • Fanuel napsal:

  SVATY IZRAEL A JEDNOTNY NEDELITELNY JERUZALEM…..5774.

  USA A CIA VYTVAREJI NESTABILITU V ZAHRANICNI POLITICE STATU IZRAEL.

  VSE MA SVOJI CENU TEDY I ZRADA.
  STANEK FRANTISEK FANUEL

 • KASSPAR napsal:

  Nelze upřít nynějšímu papeži mimořádnou státnickou moudrost a charismatiku, která bude jistě mít na politický vývoj na Středním Východě veliký vliv.
  Izrael však celým svým vývojem od svého vzniku, jako národa pod proroky, tak i jako království pod Saulem, Davidem atd, i jako státním útvarem 1948 pod prezidentem panem Ben Gurionem a ministerskou předsedkyní paní Goldou Majerovou, je výsledkem prorockého Slova Božího, které se před našima očima naplňuje.
  Tento Boží plán bude do posledního písmene naplněn, bez ohledu na odpor nepřátel a všech mocností temna.
  Izrael se ubránil v šesti válkách o holé přežití sám a bez USA, pouze zásahem Boží ruky. Přesila byla vždy zcela neúměrná běžným vojenským možnostem, včetně jeho umění, odvahy a vyspělosti.
  Izrael do původního stavu takového, jak jej chce Bůh mít, si přivede jen opět přes proroky, kteří mu budou dáni,tak jak to říká Písmo svaté.Prorok Jeremiáš i Ezechiel mluví o Nové smlouvě pro Izrael, kdy nikoli na kamenných deskách zákona, ale Duchem do srdcí bude Zákon napsán. Také proroci Zachariáš a Malachiáš mliví o napravení Izraele jako celku jako národa. V Novém zákoně pak totéž píše apoštol Pavel v epištole k Římanům 9.kapitole, atd… To nejsou moje předpovědi háhání, ale Slovo vyslovené ústy Božími a ON se o naplnění svého slova postará. ON se nespokojí s polovičatostí, protože sám je dokonalý. Představte si tu rozpolcenost mezi jednotlivými ortodoxními skupinami, kdy se hádají jestli pít košer kořalku s košer macesy je dobré či nikoli.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv