… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Přípravy na květnovou návštěvu papeže Františka ve Svaté zemi pokračují 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

papež František ve Svaté zemi 2014, logo a motto

papež František ve Svaté zemi 2014, logo a motto

Jeruzalém. Přípravy na květnovou návštěvu papeže Františka ve Svaté zemi pokračují. Ohlášeno bylo už také její heslo a logo. Heslem jsou Kristova slova ve večeřadle: „Aby byli jedno“ (Jan 17,11.22). Objevují se v latině a řečtině také na logu, které představuje loďku s plachtou, v níž jsou v bratrském objetí apoštolové Petr a Ondřej.

Program papežské pouti byl jedním z témat setkání latinského patriarchy Jeruzaléma Fouada Twala s izraelským ministrem pro turistiku. Hovořilo se rovněž o spekulacích na téma zrušení cesty kvůli probíhající stávce zaměstnanců diplomatických služeb v Izraeli. Izraelský ministr na to reagoval tím, že „svoboda slova může být někdy zneužívána“, a dodal, že stávka by měla brzy skončit.

Na papežskou návštěvu se připravuje také Františkánská kustodie Svaté země. Připravila výstavu připomínající historickou návštěvu Pavla VI a jeho setkání s konstantinopolským patriarchou Athenagorem. Připomeňme, že k setkání došlo v československé Cyrilometodějské kapli na Olivové hoře, která je dnes součástí vatikánské nunciatury v Izraeli. Výstavu lze shlédnout v jeruzalémském klášteře Nejsvětějšího Spasitele a v tamním Křesťanském informačním centru.

Konstantinopolský patriacha o papeži Františkovi

pravoslavný patriarcha Konstantinopole Bartoloměj I.

pravoslavný patriarcha Konstantinopole Bartoloměj I.

Istanbul. Vroucně se modlím, aby mé setkání s papežem Františkem v Jeruzalémě posílilo blízké vztahy mezi našimi církvemi – řekl patriarcha Bartoloměj v rozhovoru pro agenturu Zenit. Jak přiznal, spojuje s tímto setkáním velké naděje.

Vzájemné vztahy obou sesterských církví jsou dnes bližší než kdykoliv v druhém tisíciletí. Jsou však stále ještě daleko od jednoty prvního tisíciletí, dodal konstantinopolský patriarcha. Zdůraznil nicméně, že jeho účast na inauguraci pontifikátu papeže Františka byla historickou, dosud nevídanou událostí. Připomněl také, že osobně pozval Františka na návštěvu konstantinopolského patriarchátu.

(job)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Logo a heslo papežské návštěvy ve Svaté zemi a Konstantinopolský patriacha o papeži Františkovi.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv