… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Škůdci ve vlastních řadách: Izraelské ministerstvo zahraničí zahájilo úplnou stávku 4.69/5 (93.75%) 16 ohodnocení

stávka zaměstnanců ministerstva zahraničních věcí IzraeleAbsurditou je málo co předčí situaci, v níž se ode dneška ocitá Izrael. Země pověstná svou vysoce aktivní diplomacií a silným zapojením do mezinárodních vztahů se ode dneška musí bez své zahraniční služby obejít. Zaměstnanci ministerstva poprvé v historii Státu Izrael na protest proti údajným „neférovým pracovním podmínkám“ zahájili „úplnou“ časově neomezenou stávku, v jejímž rámci došlo k uzavření všech 103 velvyslanectví a konzulátů po celém světě i ministerstva v Jeruzalémě.

„Ministerstvo financí vede válku proti zahraniční službě Státu Izrael a proti oddaným diplomatům, kteří hájí Stát Izrael den za dnem, hodinu za hodinou,“ prohlásil předseda zaměstnaneckých odborů Jair Fromer (Yair Frommer) v reakci na to, že nebyly splněny finanční požadavky zaměstnanců, kteří se je po měsících bezvýsledných jednání už dva týdny snažili vynutit částečnou stávkou.

Ministr zahraničí Avigdor Lieberman označil rozhodnutí za „nezodpovědné“ s tím, že stávka jen poškodí snahu o prosazení lepších podmínek zaměstnanců. „Bolí mě, že takto nezodpovědné kroky se dělají na účet veřejnosti. Uděláme vše k minimalizaci škody, působené zemi a jejím občanům,“ dodal.

Je přitom zřejmé, že zaměstnanci diplomatických služeb dobře chápou, co páchají. „Zaměstnanci zcela uzamkli ministerstvo zahraničí a izraelská velvyslanectví ve světě, poprvé v dějinách Izraele se hroutí první obranná linie Státu Izrael… Izrael zůstane bez jakékoliv diplomatické ochrany na mezinárodní scéně a riskuje mezinárodní izolaci,“ uvádí se v prohlášení jejich odborů.

Izraelská demokracie se touto stávkou dostává na samou hranu přijatelnosti.

Bez ohledu na podmínky ze strany státu je podmínkou práce v diplomatické službě ze strany zaměstnance bezvýhradná a bezpodmínečná loajalita vůči státu. Zaměstnanec se může dopustit chyby, nikdy ale nesmí vědomě stát poškozovat. Tuto hranici nyní zaměstnanci izraelské diplomatické služby překročili. A stát by se k nim měl podle toho začít chovat.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv