… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
ŠOK! Putin daroval Krym Tatarům a Židům! 4.79/5 (95.90%) 39 ohodnocení

Ruské impériumPUTNA (PUrimová Tisková ageNturA): Všechny kanály ruských televizí a rozhlasu přerušily dnes v 8 hodin moskevského času vysílání a živě vysílaly neočekávané poselství Vladimira Putina, který oznámil šokující řešení tzv. Krymské krize.

Zatímco Ukrajinci a s nimi celý Západ poslední týdny s rozhořčením sledovali ruskou okupaci Krymu, prováděnou „dobrovolníky“ v uniformách bez označení, s perfektní vojenskou výzbrojí a výcvikem, ruští obyvatelé Krymu zfanatizovaně jásali nad návratem „zpět do vlasti“, přibližně stejně jako davy ve Vídni na jaře a v Aši na podzim 1938.

Jak Západu a Ukrajině, tak Rusům na Krymu však po Putinově poselství spadla čelist.

Ruský vládce oznámil, že Krym není historicky ani ukrajinským, ale ani ruským územím. Připomněl, že Krym k Rusku anektovala až v roce 1789 Kateřina II. Veliká a na poloostrově nebyla významná ruská menšina, naopak tam žila řada neruských národů – Tataři, Němci, Židé, Češi, Slováci, Ukrajinci, Arméni, Poláci a další. Ruská většina byla nastolena až v roce 1959, po Stalinem nařízené deportaci krymských Tatarů ve 40. letech a násilné rusifikaci v 50. letech.

Putin se nyní rozhodl tuto historickou nespravedlnost komunistického režimu napravit.

ochrana židovské obce Tel Chaj na Krymu v roce 1924

ochrana židovské obce Tel Chaj na Krymu v roce 1924

„Nejprve bylo nutné odejmout Krym z moci Ukrajiny, s kterou historicky nemá nic společného… Když jsem ale hovořil o nutnost ochránit Rusy na Krymu, nikdy jsem nemluvil o tom, že by měli být chráněni na Krymu. Rusové se všichni z Krymu odstěhují, samozřejmě s výjimkou námořníků černomořské flotily, kteří mají základu v Sevastopolu, a bude obnovena přirozená multikulturnost Krymu, který zůstane samostatným státem,“ prohlásil Putin.

Ruský vládce dodal, že byl nucen na Krymu zasáhnout proti „ukrajinským benderovcům a nacistům, kteří by nikdy s tou svojí demokracií nedokázali obnovit mnohonárodní tvář“ poloostrova a že „Krym daruje všem tamním národům, zejména mým milovaným Tatarům a Židům.“

Podle ruské televize nucené transporty ruských obyvatel Krymu do Ruska začaly ihned po skončení televizního vystoupení.

Krok ruského vládce je nečekaný, nicméně ne více, než jeho vystoupení na tiskové konferenci včera pozdě v noci, kdy oznámil, že je přímým potomkem Kateřiny II. Veliké a jejího milence Grigorije Potěmkina. Putin v přímém přenosu podepsal dekret, že Rusko již nadále nebude užívat duální název Rusko / Ruská federace, ale Rusko / Ruské impérium a on nebude titulován jako prezident, ale tradičním způsobem jako Vladař Imperátor (Государь Император).

Na tiskové konferenci na jediný umožněný dotaz, zda geny jeho praprapraprababičky Kateřiny II. Veliké, rozené Sophie Auguste Friederike von Anhalt-Zerbst-Dornburg, nějak ovlivnily jeho vztah k Německu odpověděl řízným: „Genau!“ Druhý dotaz, zda nějaký vliv na něj mají i geny Grigorije Potěmkina již neodpověděl a tiskovou konferenci kvapem opustil.

Slavnostní korunovace imperátora Vladimira Vladimiroviče proběhne v Moskvě 15. července, na svátek sv. Vladimíra, a políbit prach, jímž prošly nohy staronového vladaře, z Česka pojede delegace sdružení Přátelé Ruska v čele s Jiřím Vyvadilem.

2 reakce na ŠOK! Putin daroval Krym Tatarům a Židům!

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv