… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Antisemitismus na obou stranách ukrajinské barikády 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

Vlajka Doněcké republiky foto Wikipedie

Vlajka Doněcké republiky foto Wikipedie

 Filmová reportáž ruské televize byla natočena v předvečer prvního pesachového sederu, v pondělí 14. dubna na Krymu, jehož autonomní parlament nedávno před tím vyhlásil nezávislost na Ukrajině a pak připojení se k Ruské federaci. Jak z reportáže vyplývá, situace Židů nejen na Krymu, ale i v jiných oblastech Ukrajiny nebyla jednoduchá. Tradičně zakořeněný antisemitismus v ukrajinských nacionalistických kruzích není výmyslem „Moskalů“, t. j. prorusky orientovaných Ukrajinců či přímo Rusů, ale je tvrdou realitou, s níž jsou tamnější Židé denně konfrontováni. To je však pouze jedna strana mince. Druhou stranou téže mince je taktéž tradičně zakořeněný antisemitismus v ruské společnosti, jehož příkladem může posloužit ostudná protižidovská vyhláška z Doněcka.

Tento dokument nedávno vyhlášené proruské Nezávislé Doněcké republiky na východě Ukrajiny velmi připomíná neblahé vyhlášky nacistické branné moci na okupované Ukrajině roku 1941. Toto jen dokazuje, že antisemité nejsou pouze ukrajinští nacionalisté, oslavující Banderu a Melnika jako národní hrdiny, ale také Rusové či prorusky orientovaní Ukrajinci žijící ve východních oblastech Ukrajiny. Mám za to, že by tento dokument by měl vidět prezindent RF Putin, ať máme na něj jakýkoli názor, a také členové ruského kabinetu. Doufám, že se tato ostudná vyhláška již dostala do rukou vrchních rabínů Ruska Berla Lazara či Adolfa Šajeviče. Je nutné, aby tento hanebný dokument vešel ve známost u představitelů Světového a Evropského židovského kongresu.

Překlad vyhlášky do češtiny:
Nezávislá Doněcká republika
Hlavní štáb
Vážení občané židovské národnosti.
Vzhledem k tomu, že představitelé židovské komunity Ukrajiny podpořili banderovskou juntu v Kyjevě a jsou nepřátelsky naladěni vůči pravoslavné Doněcké republice a jejím občanům, Hlavní štáb Doněcké lidové republiky usnesl následující:
Všichni občané židovské národnosti starší 16 let žijící na území suverénní Doněcké republiky jsou povinni do 3. května 2014 se dostavit ke komisaři pro národnosti v budově Doněcké ODA, kancelář 514, k registraci. Poplatek za registraci je 50 US dolarů.
Jsou povinni mít u sebe finanční prostředky odpovídající 50 US dolarům na zaplacení registračního poplatku, občanské průkazy pro označení vyznání, dokumenty potrvrzující počet členů rodiny a také všechny dokumenty potvrzující vaše práva na veškerý nemovitý majetek a dopravní prostředky.
V případě vyhnutí se registrace, budou viníci zbaveni občanství a budou eskortováni za hranice republiky spolu se zabavením jejich majetku.

Razítko se státním znakem Doněcké lidové republiky
Váš lidový gubernátor Denis Pušilin

 

Doněcká vyhláška pro židy

Doněcká vyhláška pro židy

 

В «Донецкой республике» всех евреев хотят поставить «на учет» за 50 $

2 reakce na Antisemitismus na obou stranách ukrajinské barikády

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv