… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Baronka Ashton ví, co je největší překážka míru 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

C. Ashton během nedávné návštěvy Íránu

C. Ashton během nedávné návštěvy Íránu

Avigdor Lieberman, foto Wikimedia

Avigdor Lieberman, foto Wikimedia

Catherine Ashton, která je odpovědná za  zahraniční politiku Evropské unie vystoupila proti třem izraelským rozhodnutím v souvislosti s územím Západního břehu (oblast Judeji a Samaří). První, co podrobila své kritice bylo rozhodnutí ministra obrany Moše Yaalona z minulého týdne. Jedná se o prohlášení tisíce dunamů půdy v oblasti Guš E-Zion za půdu státu. Dále Ashtonová kritizovala znovuobydlení „Domu míru“ v Hebronu židovskými obyvateli, jejichž práva na budovu potvrdil též Nejvyšší soud Izraele (בג“ץ). Ashtonová také kritizovala nedodání humanitární pomoci (nejedná se o potraviny), kterou věnovala EU. Ashtonová zdůraznila, že toto unáhlené jednání Izraele poškozuje mírový proces. Ministryně zahraničí EU též odsoudila (mírně) teroristický čin – vraždu policejního důstojníka Barucha Mizrachiho, který jel v předvečer svátku Pesach na seder k příbuzným do Kyriat Arby. Na „mírotvornou“ iniciativu a kritiku Izraele Ashtonové odpověděl na svých facebookových stránkách izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman.

M.j. uvedl: „V době, kdy se celý svět pokouší vyřešit krizi okolo Ukrajiny, kdy v Sýrii denně masakrují nevinné, kdy v Iraku pokračují výbuchy náloží s hromadnými obětmi a na celé Zemi jsou další ohniska konfliktů, při nichž umírají lidé, nalezla Catherine Ashtonová opravdové nebezpečí pro světový mír a publikovala prohlášení, v němž žádá po Izraeli, aby zrušil svá opatření proti Palestincům, t.j. prohlášení tisíce dunamů půdy v oblasti Guš E-Zion za půdu státu a obydlení „Domu míru“ v Hebronu. Štěstí, že v Evropská unii dokáží analyzovat kritické problémy světa a zabývat se jimi rychle a důsledně.“ Prostě řečeno, Catherine Ashtonová nechápe opravdové problémy světa.

Jedna reakce na Baronka Ashton ví, co je největší překážka míru

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv