… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael přerušil jednání s Palestinskou správou kvůli chystané společné vládě teroristických organizací 4.73/5 (94.67%) 15 ohodnocení

znak Hamasu

znak teroristického hnutí Hamas, které vládne území palestinské autonomie v Pásmu Gazy

Fatah znak

znak teroristického hnutí Fatáh, které vládne území palestinské autonomie v Judeji a Samaří a v jehož čele stojí „umírněný“ Mahmúd Abbás

Palestinskoarabské teroristické organizace Fatáh a Hamas podepsaly předevčírem dohodu předpokládající, že do 5 týdnů vznikne společná vláda národní jednoty. Podle dohody by se také do půl roku měly konat volby do autonomní Palestinské zákonodárné rady, a to současně na autonomních arabských území ovládaných Fatáhem Judeji a Samaří a Hamasem v Gaze.

Izrael v reakci na dohodu oznámil okamžité přerušení jednání s Palestinskou správou, když v reakci na jednostranné palestinskoarabské kroky již v polovině dubna zastavil převody peněz arabské autonomii. USA uvažují o přehodnocení finanční pomoci arabské entitě.

K zaujetí stanoviska k dohodě arabských teroristických organizací se včera sešel izraelský bezpečnostní kabinet, který jednomyslně rozhodl, že Izrael nebude jednat s palestinskou vládou, podporovanou Hamasem, který vyzývá ke zničení Izraele. Izrael navíc v reakci na jednostranný arabský krok přijme sérii dalších opatření.

Prohlášení, zveřejněné po 6 hodin trvajícím jednání bezpečnostního kabinetu, uvádí:

„Namísto toho, aby si vybral mír, vytvořil Abú Mázin (teroristická přezdívka předsedy Fatáhu a Palestinské správy Mahmúda Abbáse) alianci s vražednou teroristickou organizací, který vyzývá ke zničení Izraele.
Abú Mázin vytvořil alianci s organizací, jejíž charta vyzývá muslimy, aby bojovali proti Židům a zabíjeli je. Hamas vystřelil na izraelské území více než 10.000 střel a raket a nezastavil teroristické akce proti Izraeli ani na minutu.
Dohoda mezi Abú Mázinem a Hamasem byla podepsána i když Izrael vyvíjí úsilí o pokrok v jednáních s Palestinci. Je přímým pokračováním palestinského odmítání pokroku v jednáních. Abú Mázin minulý měsíc odmítl základní zásady, předložené USA. Abú Mázin odmítl i jen diskutovat o uznání Izraele jako národního státu židovského lidu. Porušil existující dohody jednostranným přistoupením k mezinárodním smlouvám a pak vytvořením aliance s Hamasem.
Kdokoliv si vybírá terorismus Hamasu, nechce mír.“

Charta Hnutí islámské odporu (Hamas) – na webu Avalon Project (anglicky)

Zmínka o porušení palestinskoarabských závazků jednostranným přistoupením k mezinárodním smlouvám a podáním přihlášky do mezinárodních organizací naráží na krok Palestinské správy z 2. dubna 2014, kdy byla podány přihlášky a žádosti o připojení k 13 mezinárodním organizacím a smlouvám. Tento krok je flagrantním porušením všech dohod arabské entity s Izraelem a Izrael v reakci na něj zmrazil převody peněz z cel a daní, které vybírá za importované zboží určené pro území Palestinské správy při jeho vstupu z ciziny do celního území Izraele. Měsíčně tak arabská autonomie přichází o přibližně 100 milionů dolarů (přibližně 2 miliardy českých korun), což je okolo dvou třetin jejích veškerých příjmů.

Zda a jak bude současná dohoda o vytvoření společné vláda Fatáhu a Hamasu realizována není jasné. Obdobnou dohodu obě hnutí spolu s dalšími 11 teroristickými organizacemi uzavřela již v roce 2011 v Káhiře a tato dohoda nikdy naplněna nebyla, nelze tedy vyloučit, že stejně dopadne i dohoda současná.

Zklamání nad dohodou Fatáhu s Hamasem dalo najevo ministerstvo zahraničí USA, jehož mluvčí Jennifer Psaki varovala, že se jedná o rozhodnutí „problematické“, komplikující mírová jednání. Neoficiálně USA varují, že vytvoření společné vlády Fatáhu s Hamasem, který je na americkém seznamu teroristických organizací, může značně zkomplikovat další poskytování americké finanční pomoci Palestinské správě.

Dohodu naopak uvítala Evropská unie, když ji ústy Michaela Manna, mluvčího Catherine Ashton, označila za „důležitý element jednoty budoucího Palestinského státu.“

Jedna reakce na Izrael přerušil jednání s Palestinskou správou kvůli chystané společné vládě teroristických organizací

  • negev napsal:

    UFFF! To bolo tesné. Stihli to na poslednú chvíľu – o5 raz nepremeškať príležitosť premeškať príležitosť na vlastný štát.
    p.s
    Však na čo by im bol – vlastný štát? To by sa museli konečne začať starať sami o seba. Však veď v EU a USA je zatiaľ dosť veľa užitočných idiiotov, ktorí sa o nich postarajú …

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv