… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Moše Jaalon: Nepřátelé Izraele, mějte se na pozoru 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

Moše Jaalon

Moše Jaalon

Ministr obrany Izraele Moše Jaalon (Moshe Yaalon) se dnes zúčastnil vzpomínkového obřadu Dne památky na šoa a hrdinství (יום הזיכרון לשואה ולגבורה) v kibucu Jad Mordechaj (Yad Mordechai) a při této příležitosti pronesl projev.

„Stojím před vámi, odpovědný za bezpečnost občanů Izraele a nejsem šťastný, že vidím jednání a znám úmysly těch, jejichž největší touhou je zabít nás jen proto, že jsme Židé. Za posledních 70 let se nezměnilo nic,“ řekl.

„Naši nepřátelé obsahují celý svět, snaží se poškodit Izrael a Židy všude a mnoha způsoby,“ pokračoval Jaalon zmínkou o Hamasu a Íránu. „Naši nepřátelé vyvinuli a shromáždili desítky tisíc raket, které chtějí použít proti nám, aby narušili naše života a učinili je nesnesitelnými. Naši nepřátelé se snaží získat jaderné schopnosti, aby je použili proti nám.“

Moše Jaalon vyzval světové představitele, aby se poučili z holokaustu. „Učte se a pochopte hrůzy a nedovolte jejich napodobovatelům, aby znovu zakořenili. Bojujte i nadále proti antisemitismu a nenávisti, bez ohledu na to, proti komu,“ vyzval ministr obrany s tím, že přeživší holokaust potřebují od izraelské vlády větší pomoc. „Nikdo si nedokáže představit, jak se přeživší probouzejí zpocení uprostřed noci, když se jim připomenou výjevy a události z ‚těch dní.‘ Nedokážeme poznat hloubku jejich utrpení, ani nyní, desetiletí poté.“

Ministr Jaalon hovořil také o mírovém procesu. „Jako někdo, kdo zde vyrůstal a kdo zde vychovává své děti, vám slibuji, že budeme pokračovat v úsilí o dosažení míru, a to i s těmi nejhoršími z našich nepřátel. Ale ve stejnou chvíli, kdy se chápeme rukou napřažených k míru, nebudeme váhat useknout tu ruku, která bude proti nám pozdvižena,“ prohlásil ministr obrany.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Ya’alon: Enemies of Israel, Jews Will Stop at Nothing.

Jedna reakce na Moše Jaalon: Nepřátelé Izraele, mějte se na pozoru

  • karel napsal:

    Šokující ovšem je, všem těm darebákům velmi intenzivně napomáhají lidé jako je Kerry (i když ten nepříliš inteligentní chudák za to snad ani nemůže), nebo lidé, kteří vedou EU, a to včetně Němců. Ano, už zase ti Germáni, kteří mají po dva tisíce let na svědomí války a rozbíjení všeho, co kdy bylo v Evropě k něčemu, včetně rozkotání římské civilizace.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv