… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Prezident Šimon Peres navštívil Čínu 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

Šimon Peres v Číně

Prezident Šimon Peres spolu s velkou delegací izraelských podnikatelů navštívil ve dnech 8.-10. dubna Čínu na pozvání čínského prezidenta Xi Jinpinga. Prezident Izraele byl přijat se všemi poctami náležejícími hlavě státu a atmosféra během jednání s čínským protějškem byla velice přátelská. Prezident Xi Jinping ujistil prezidenta Perese o pochopení, které má Čína pro otázku bezpečnosti Izraele a o tom,  jak si váží odvahy jednat s Palestinci o míru. Čína dění na Středním východě velice bedlivě sleduje a o situaci se na místě přesvědčil i ministr zahraničí během své zimní návštěvy v Izraeli, Palestinské samosprávě a dalších zemích Blízkého východu. Čína je mimo jiné donátorem budovy palestinského ministerstva zahraničí v Ramalláhu.

Prezident Šimon Peres navštívil Čínu ve chvíli, kdy se zdálo, že se izraelsko-palestinské rozhovory dospěly do slepé uličky. Ve svém projevu zdůraznil, že Čína může být klíčovým hráčem na poli blízkovýchodního konfliktu a pomoct zajistit mír a v důsledku toho také prosperitu a stabilitu celé oblasti . V otázce Íránského jaderného programu zdůraznil, že Čína je hlavním partnerem pro zabránění Íránu získat atomové zbraně. Írán je centrum světového terorizmu a má za cíl zničit Izrael. Rakety dlouhého doletu s jadernými hlavicemi jsou však hrozbou pro celý svět.

Spolupráce mezi Čínou a Izraelem je velmi bohatá zejména na poli technologii, medicíny a zemědělství.  Prezident Peres vyzval k podpoře turismu zahájením přímých leteckých linek z Číny do Izraele.

Po oficiálním  jednání obou představitelů, která trvala dvě hodiny pozval čínský prezident prezidenta Perese a jeho delegaci na slavnostní večeři při které, k překvapení přítomných, zahrál vojenský orchest čínské armády směs izraelských písní.

Vyvrcholením návštěvy Šimona Perese bylo jeho návštěva ve centru Weibo – čínské obdobě Facebooku, kde přímo chatoval s přihlášenými členy internetové komunity, návštěvnost na jeho stránkách  byla 50 milionů přihlášených. Podle vice prezidenta Weibo to byla nejvyšší návštěvnost na stránkách za dobu jejich existence.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv