… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Terorista na akademickou půdu nepatří 4.92/5 (98.46%) 13 ohodnocení

Muhammad Kena'ana

Muhammad Kena’ana

včerejší demonstrace studentů

včerejší demonstrace studentů

Telavivská univerzita byla donucena zrušit přednášku v rámci tzv. Dne půdy, kterou měl dnes na univerzitní půdě přednést Muhammad Kena’ana. Muhammad Kena’ana je izraelský Arab, který si odpykal trest třiceti měsíců vězení za trestné činy pomoci nepříteli, t.j. teroristické organizaci Hizballáh a za příjem peněz, které měly sloužit k nelegálnímu nákupu zbraní.

Proti dnešnímu Kena’anově plánovanému vystoupení protestovalo včera na Telavivské univerzitě 350 studentů. Vedení univerzity nakonec Kena’anovo vystoupení zrušilo s tím, že jeho přítomnost a vystoupení mohou vyvolat narušení veřejného pořádku a také proto, že se univerzita dověděla pozdě, že výslovně Kena’ana bude vystupovat na Dni půdy, pořádanému organizací arabských studentů. Představitel hnutí Im Tircu (Im Tirzu Movement) Matan Peleg se ještě před oznámením univerzity o zrušení vystoupení Muhammada Kena’ana vyjádřil ve smyslu, že ze strany vedení Telavivské univerzity se jedná o velmi závažné morální pochybení.

Také Právní fórum pro Izrael (הפורום המשפטי למען ישראל) se obrátilo na generálního prokurátora Jehudu Weinsteina, aby v rámci své pravomoci zabránil Kana’anovu vystoupení na univerzitní půdě. Poté, co vedení univerzity Kena’anovu přednášku nepovolilo, Matan Peleg vyjádřil poděkování všem hnutím a studentským organizacím, které se spojily proti vystoupení arabského teroristy a tak jasně daly najevo mínění studentů Telavivské univerzity, s nímž nakonec muselo počítat i její vedení. Peleg řekl, že je rád, že hlas studentů dolehl až do kanceláře prezidenta univerzity, který pochopil, že v rámci „svobody projevu“ nelze poskytovat prostor a publicitu teroristovi, jehož cílem je škodit izraelským občanům.

Opravdu nemám slov pro chování některých představitelů a profesorů na izraelských univerzitách, které nemá nic společného se svobodou projevu, ale jedná se o absolutně „levou úchylku“ těchto jedinců. Tito postsionističtí intelektuálové jsou ochotni dát prostor komukoli, včetně odsouzeného teroristy, hlavně pokud to bude sloužit jejich zkřivenému pohledu na svět, na svou vlast, na izraelskou armádu a na arabsko-izraelský konflikt. Taktéž v porušování lidských práv je podle nich téměř vždy vinen Izrael či jeho vláda. Pokud však jim položíte otázku, zda palestinští a jiní teroristé neporušují také lidská práva svých obětí, tak se racionální odpovědi z jejich úst nedočkáte.

Jedna reakce na Terorista na akademickou půdu nepatří

  • Tomas napsal:

    Teroristy je nutno likvidovat a ne nechat přednášet ,potřebovali bychom nového Šarona ,novodobého krale Davida do dalších bojů…… ❗

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv