… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Židovský starosta ukrajinského Charkova Genadij Kernes postřelen 4.56/5 (91.11%) 9 ohodnocení

foto Wikipedia

foto Wikipedia

Dnes kolem dvanácté hodiny byl spáchán atentát na starostu Charkova Genadije Kernese (Геннадій Адольфович Кернес). Informaci postkytla tisková služba radnice,  Podle informace novin Vesti Ukrajiny, které hovořily s přítele Kernese Jurim Sapronovem jsou zranění, která utrpěl starosta velmi vážná. Nyní je operován podle a informace lékaři bojují o jeho život. Starosta byl postřelen jedním výstřelem z pušky, patrně ostřelovačem při koupání v přírodním rybníce. Není známo, kdo byl atentátník. Podle tiskového mluvčího radnice Juriho Sidorenka v poslední době dostával staosta mnoho výhružek. Jiné informace říkají, že atentát byl spáchán vedle hotelu Nacionál , kde se nachází jeho hlavní advokátní kancelář.  Starostou je od roku 2010 a je považován za stoupence bývalého ukrajiského prezidenta Janukoviče, v poslední době prohlásil, že podporuje jednotnou Ukrajinu.

Rabín Charkova Moše Moškovič řekl, že se jedná o velké neštěstí, které se stalo při pravidelném joggingu. „Jedná se o velice vzácného člověka, který podporuje místní židovskou komunitu a modlíme se za jeho uzdravení“ řekl rabín a uvedl jeho židovské jméno Moše ben Chana .

 

3 reakce na Židovský starosta ukrajinského Charkova Genadij Kernes postřelen

  • Lubus napsal:

    Milá redakce A7, rabín Moše Moškovič asi musí být raněn morální slepotou, když je schopen označit pana Kernese za „velice vzácného člověka.“ Kernes je člověk, jenž se do svého úřadu a ke svým majetkům dostal doslova přes mrtvoly. Na Ukrajině tvoří povedenou dvojku spolu s guvernérem Charkovské oblasti za Stranu regionů, Dobkinem. Duo „Gepa a Dopa“ je podezřelé z organizování tzv. antimajdanů a zločineckých band, které zabíjely, mrzačily a unášely aktivisty Euromajdanu. Tyto kriminální skupiny, spolupracující s Janukovyčovou policií, zřejmě financoval ukrajinský oligarcha Medvedčuk, osobní přítel pana Putina. Názory pana Kernese mají velice blízko k ruské formě fašismu – proto dost dobře nechápu zájem Izraele o úzdravu tzv. Moše ben Chana. Naopak lidé, jako je zmíněný Moše, se na Ukrajině svým kriminálním jednáním podílí na šíření antisemitismu. S názory pana Kernese se můžete seznámit např. v tomto obsáhlém rozhovoru s novinářem Mustafou Najjemem: http://www.youtube.com/watch?v=6bPeBUa-zPk

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv