… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Velvyslanec Slovenské republiky Radovan Javorčík navštívil Bnej Brak 4.94/5 (98.75%) 16 ohodnocení

56777Radnice Bnei Braku uspořádala návštěvu velvyslance Slovenské republiky v Izraeli Radovana Javorčíka s chotí Michelle, tak, aby získali různorodé informace ze života města a jeho obyvatel. Oficiální příjetí na Bnej Bracké radnici starostou rabínem Chanochem Zeibertem a místostarostou rabínem Abrahamem Rubinsteinem poskytlo celkový obraz o životě ve městě které se od sousedního Tel Avivu v mnohém liší. Starosta Bnei Braku informoval o snahách radnice zvýšit příjmy radnice ze stavebních a ekonomických aktivit nově budovaného obchodního centra, kde vznikají kancelářské a obchodní budovy, které mají přivést do Bnei Braku nejen další investice, ale i pracovní místa. Nové obchodní centrum leží na hranici Bnei Braku, Ramat Ganu a Petach Tikvy, proto je také dostupné z hlavních dopravních tepen. Nájmy jsou však nižší než v Tel Avivu vzdáleném pouhých několik minut jízdy od Bnei Braku. Jednou z firmem, které již v tomto centru působí je napřílad Champion Motors. Vedle  toho informoval starosta a místostarosové, kteří se setkání zúčastnili o běžných problémech radnice, jako jsou otázky vzdělávání, zdravotnictví, zaměstnanosti.

Velvyslanec s chotí navštívil také Kolel – Ohel Moše, rabínské učiliště kde se jim dostalo podrobného vysvětlení o významu a způsobu jakým je předávaná tradice studia Tóry (což obsahuje veškerou tradiční náboženskou literaturu) a také o tom, jak studenti tohoto vysokého rabínského učilliště žijí.

56776

Následovala návštěva v malé synagóze, která nese jméno „Prešburk“ tedy dřívější jméno Bratislavy. Zde proběhlo  setkání s potomkem ( v sedmé generaci)   význačného bratislavského rabína Chatama Sofera. Během setkání s členy synagogy kteří jsou většinou potomky slovenských Židů si velvyslanec vzpomněl na své dětství, kdy si hrával na schodech, které vedly k domu Chatama Sofera. Tato malá vzpomínka  přítomné velmi dojala.

12354

Další zastávkou v Bnej Braku bylo centrum Ezer Mizion – sociálně zdravotnické cestrum, které působí tam, kde státní instituce nejsou schopné poskynout služby potřebným ale poskytnout je chtějí, proto s tímto centrem spolupracují. V Izraeli je tato instituce známá zejména svou informační bankou pro transplantace kostní dřeně. Kromě jiných zemí spolupracuje také se Slovenskem. Během rozhovoru s ředitelem a zakladatelem Ezer Mizion rabínem Dr. Chananyou Chollakem se dotkli otázky dobrovolné práce, charity a hodnot součastného světa v oblasti pomoci potřebným.

017

Posledním navštíveným místem v Bnei Braku byla dívčí škola Wolf, kde se vzácnému hostu dostalo podrobného vysvětlení o fungování školy od jejího zakladatele rabína Wolfa, který v padesátých letech podle pokynu tehdejších rabínských autorit založil malou dívčí školu v které se každý chce učit. Dnes se škola proměnila v obrovský kampus v němž se nehledě na jeho velikost každá dívka chce učit. V  v každém ročníku se učí 450 studentek od primy do tříd seminářů. Celkem škola vzdělává kolem 5000 studentek. Při prohlídce počítačových tříd a pedagogického centra mohli hosté obdivovat vysokou úroveň vybavení a zaujatost studentek, které právě v tomto období připravují své závěrečné práce.

56775

שגריר סלובקיה בישראל הגיע לביקור בבני ברק

כשהשגריר שיחק בחצר בית ה’חתם סופר‘

 

 

 

 

 

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv