… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Celý Izrael je v zajetí 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

kidnapedUplynulo již deset dní od únosu tří středoškoláků, ano studenti ješivy jsou středoškoláci, kluci kteří jeli po škole domů a někdo využil toho, že v Judei a Samaří nefunguje veřejná doprava tak jak funguje v jiných částech Izraele, což znamená, že trempy jsou zde obvyklejší než jinde. To věděli i únosci. Podívejme se ale kdo mohli být únosci a jaký je jejich problém. Problém mají totiž hodně velký, unesli tři mladé kluky, civilisty, kteří jeli ze školy. Ideálem islámských bojovníků je přece boj s ozbrojeným nepřítelem, podle tohoto by měli unést vojáky, jak tomu bylo v případě uneseného vojáka Gilada Shalita,  a ne mladé studenty. Znamená to posun od islámské tradice, že se slabšími se nebojuje. K únosu také došlo lstí, podle všeho se únosci převlékli za ortodoxní židy a v autě zněla chasidská hudba a kdo ví zda na předním skle nebyla nalepená nějaká nálepka s citátem Breslevského rebeho. Došlo tedy k zneužití náboženství, které má zůstat „čisté“ . V mešitách už to také není co bývalo, v nejedné se najdou zbraně či štvavý materiál proti Izraeli.  To vše znamená posun od tradičních hodnot islámu, které nejsou sice vždy sympatické, ale mají svou pevnou strukturu. Ta je tímto činem narušena. Znamená to že „bojovníci za osvobození Palestiny“  jsou vlastně slabí, když si nedovolí postavit se armádě. Nyní platí Hamas velmi vysokou daň. Vedení Hamasu na území Palestinské autonomie na západním břehu Jordánu a v Samaří je z větší části v Izraelských věznicích. K dnešnímu dni bylo zatčeno asi 350 příslušníků Hamasu včetně špiček. Můžeme si tedy položit otázku, komu to vyhovuje. Odpovědí je mnoho a nelze nemyslet na to, že v Palestinské autonomii vyrostla nová generace cynických bojovníků napojená na světový džihád, pro které ani Fatáh ani Hamás nejsou dost radikální. Hamás z Gazy o sobě dává vědět jinak, podle svého osvědčeného vzoru –  střílí rakety na jižní Izrael.

V Izraeli panuje atmosféra solidarity s unesenými a tak skutečně každý, kdo soucítí s třemi  zajatými si může říct, ano jsme zajati s nimi, protože naše myšlenky patří jim, jejich rodičům, jejich únoscům, vojákům a všem kdo je hledají.

 

 

Jedna reakce na Celý Izrael je v zajetí

  • Refael napsal:

    PRESNE TAK ! ! !

    Panuji u nas obavy, ze za unosem stoji asi nejaka mala skupinka teroristu, kteri nejsou napojeni na zadnou ze „zavedenych“ jako v pripade G.Shalita, ktereho tez unesla dosud neznama(pro verejnost) skupina a pote prodala Hamasu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv