… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Organizace islámské spolupráce žádá omluvu od prezidenta Miloše Zemana 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

Organizace islámské spolupráce (zeleně členské státy, červeně pozorovatelé)

Organizace islámské spolupráce (zeleně členské státy, červeně pozorovatelé)

Stálá nezávislá komise pro lidská práva Organizace islámské spolupráce dala ve čtvrtek 5. června 2014 najevo „hluboké znepokojení a silný nesouhlas“ s údajně „islamofobním“ prohlášením prezidenta České republiky Miloše Zemana z 26. května 2014, že „spíše než jednotlivé skupiny náboženských fundamentalistů je to islámská ideologie, kdo stojí za násilnými skutky, jako byl střelný útok v židovském muzeu v Bruselu.“ Podle komise je prohlášení založené na stereotypech proti islámu, je koncepčně nepravdivé, věcně nesprávné a zavádějící.

Islámská komise dále prohlášení odsoudila jako jasný projev nenávisti, který podněcuje k nepřátelství a násilí, jak je definován v článku 20 Mezinárodní konvence o občanských a politických právech.

Komise dále odkázala na proklamaci, zakotvenou v řadě deklarací OSN, včetně poslední rezoluce A/RES/68/127, přijaté na 68. zasedání Valného shromáždění OSN, že „žádné náboženství nesmí být srovnáváno s extremismem a násilím.“

Islámská komise podle svého prohlášení vyzvala Radu pro lidská práva OSN a „příslušné orgány“ Rady Evropy a Evropské unie, aby věnovaly náležitou pozornost tomuto vývoji a v rámci svých mechanismů sledování odsoudily „tento typ urážlivých výroků“, stejně jako vyzvala všechny politické představitele, aby se vyhnuli takové rétorice, podněcující k nenávisti, diskriminaci a násilí proti jednotlivcům a skupinám na základě jejich náboženství nebo víry.

Organizace islámské spolupráce, do roku 2011 známá jako Organizace islámské konference, má 57 členů včetně tzv. „Palestiny.“ Další státy s velkou muslimskou menšinou jako Rusko či Thajsko jsou pozorovateli.

Obdobně projevil s projevem prezidenta Zemana nesouhlas již 31. května generální tajemník Organizace islámské spolupráce Ijád Amín Madání (Iyad Ameen Madani), podle nějž Zeman prokazuje neznalosti a nepochopení islámu a islám „je náboženstvím míru a tolerance.“ Jediné vhodné nyní je, aby se Miloš Zeman nyní „omluvil milionům muslimů po celém světě za hluboce urážlivá a nenávistná protiislámská prohlášení.“

Jak je zřejmé, podle Organizace islámské spolupráce není přípustné islám jako náboženství, ideologii a hodnotový systém kritizovat či projevovat s ním nesouhlas či vůči němu odpor a jakékoliv odsuzující prohlášení na adresu islámu je nepřijatelné již samo o sobě, aniž by bylo nutné vést debatu o jeho věcné správnosti.

OIC Independent Permanent Human Rights Commission (IPHRC) condemns the derogatory remarks against Islam by the President of the Czech Republic – zpráva na webu Organizace islámské spolupráce (anglicky, dostupné též arabsky a francouzsky)

OIC Secretary General expresses disappointment at the Czech President Miloš Zeman’s Statement against Islam – zpráva na webu Organizace islámské spolupráce (anglicky, dostupné též arabsky a francouzsky)

zpráva o odsouzení prezidenta Miloše Zemana generálním tajemníkem Organizace islámské spolupráce

zpráva o odsouzení prezidenta Miloše Zemana generálním tajemníkem Organizace islámské spolupráce

zpráva o odsouzení prezidenta Miloše Zemana Stálou nezávislou komisí pro lidská práva Organizace islámské spolupráce

zpráva o odsouzení prezidenta Miloše Zemana Stálou nezávislou komisí pro lidská práva Organizace islámské spolupráce

3 reakce na Organizace islámské spolupráce žádá omluvu od prezidenta Miloše Zemana

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv