… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Tzipi Livni v roli oddávajícího „rabína“ 4.60/5 (92.00%) 10 ohodnocení

1526288_10152439837164438_1372633130164416195_nTěsně před svátkem Šavuot přinesly izraelské noviny zprávu o tom, že si ministryně spravedlnosti Tzipi Livni zahrála na rabína a symbolicky oddala homosexuální pár. Vše doplněno fotografii kde ministryně stojí v bílých šatech vedle tradičního svatebního baldachýnu a pod ním dva elegantně oblečení mladí muži – Cach Saar a Guy Arad. Cach pracuje na ministerstvu zahraničí odtud patrně zná současnou ministryni spravedlnosti Tzipi Livni. V Izraeli nejsou sňatky homosexuálních párů ze zákona povolené. Právo oddávat mají výlučně církevní autority, židovské, muslimské či křesťanské. Proto také obřad, který „celebrovala“ ministryně spravedlnosti nemá žádnou zákonou funkci. Dokument o registrovaném partnersví a právních závazcích navzájem partneři získavájí notářským zápisem. Jakou funkci ale ve skutečnosti má taková společenská událost? To je otázka na kterou pouze těžko nalezneme odpověď, protože se nabízejí mnohé. Tzipi Livni jako vyjednavačka během izraelsko-palestinských jednání pod vedením amerického ministra zahraničí nedokázala nic, navíc palestinská strana se sjednotila s Hamasem, což sebou nese úplné pozastavení jednání, takže funkce vyjednavačky je naprosto zbytečná. Jako ministryně spravedlnosti pod jejíž správu spadají nejen rabínské, ale i šarjatské a křesťanské církevní soudy, lze její iniciativu interpretovat  jako nezohlednění postojů jejích stávajících podřízených. Svým arabským partnerům z jednání o míru dala najevo, co si myslí o jejich postoji k homosexuálům.  Je známo, že v muslimských zemích, které Hamás ale i Fatáh podporují je homosexualita považována za trestný čin a trest může být i nejvyšší – ztráta života.  Mezi „svatbou“ a  prohlášením poslance Amrama Micny ze strany Hatnua v jejímž čele Tzipi Livni stojí, že je třeba vystoupit z koalice a současnou vládu nechat padnout, protože nesplnila očekávání v jednáních s Palestici, zdánlivě žádná souvislost není.  Proč ale hledá zkušený politik a generál Micna vinu na izraelské straně není zcela jasné, stejně jako není jasné proč Tzipi Livni dělá vše, aby se o ní v přecejen dosti konzervativním Izraeli mluvilo v souvislosti se svatbou-nesvatbou, kterou celebrovala ministryně spravedlnosti ve funkci dobrovolnice pro věci rabínské. Nelze vyloučit, že celá oslava je pouze prvním krokem ke změně koalice.

Foto facebook

Článek na stránkách v hebrejštině + fota YNET

Tzipi Livni officiates at gay wedding, expresses regret that it’s only symbolic in Israel

2 reakce na Tzipi Livni v roli oddávajícího „rabína“

  • Mike napsal:

    To mě na paní Livniovou velmi mrzí. 😥 Až dosud jsem ji totiž považoval za celkem rozumnou političku, ale touto akcí svou dobrou pověst v mých očích ztratila. Je sice pravda, že v Izraeli chybí možnost mít necírkevní svatbu – a dle mého názoru je to škoda. Ale tato akce paní Livniové je zcela jistě krok špatným směrem. Manželství je totiž skutečně vztah muže a ženy.

  • Refael napsal:

    Tzipi Livni jsem mel zpocatku rad pro jeji nezkorumpovatelnost(dosud je) v politice(coz neni u nas v Izraeli tak samozrejme), ale tez jako u Mike vyse, svoji dobrou povest tez v mych ocich ztratila pro jeji osobni zast k B.Netanyahuovi a v cele vyjednavacky spise na truc se snazila vyjednat neco, v co snad ani sama neverila a hlavne v protikladu, vlade, ktera ji navic dosadila do teto funkce.

    A navic jako ministryne spravedlnosti by OBZVLASTE mela dbat na dodrzovani zdejsich zakonu do puntiku a nedelat temito gesty defacto opak.
    Pokud chce legalizovat homosexual.snatky, at najde podporu v Knessetu atd., ale jako ministryne takto defacto demonstrativne poslapavat zakony, to uz je MOC.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv