… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Začátek Ramadánu – projeví muslimové milosrdenství ? 4.73/5 (94.67%) 15 ohodnocení

ULC-RamadanDnes začíná muslimský svátek Ramadán, který slaví téměř dvacet procent světové populace. Také v  Izraeli a na Středním východě začnou dnes oslavy a naivně se můžeme domnívat, že s nástupem svátku se  letos něco změní. Například, že muslimové naleznou inspiraci v tom, jak nazývají Boha – všeslitovný a milosrdný. Kdyby tak totiž učinili, tak by mohli propustit tři izraelské mladíky, které již 17 dnů drží v zajetí neznámo kde. Na cti by jim takový skutek neubral, protože by prokázal hloubku náboženského prožitku, přeneseného do běžného života (tím nechci říci, že únosy mladých Izraelců jsou součástí běžného života). Také by mohli přestat střílet rakety z Gazy na izraelské děti, ženy, důchodce, sportovce, dělníky, inženýry, učitelky, sekretářky, doktory a zdravotní sestry – krátce na civilisty a také vojáky podle vzorce padni komu padni. Tímto způsobem by si také ušetřili izraelské protiútoky, které ohrožují muslimy a muslimky ať už se modlí, postí, nebo pokradmu ukusují nějaké to zakázané jídlo, či hodují po setmění. Také v Sýrii by mohli proti sobě přestat bojovat muslimové a ušetřit tak život nejednoho věřícího. Konec konců i americký prezident Obama, který byl ve svém dětství ovlivněn islámem, by mohl učinit kroky, které by vedly k propuštění Jonathana Pollarda, vězněného v USA již více než 29 let za vyzrazení některých informací Izraeli. Odstupující izraelský prezident Šimon Peres jej o to během své návštěvy USA také požádal. Náboženství totiž umožňuje vycouvat z některých pozic, aniž by byla pošlapána důstojnost.  V případě Obamy by asi spíš musel podlehnout žádosti devadesáti jedna letého prezidenta, jehož prosba skutečně zní jako vyplnitelná. Věřící Izraelci a Židé na celém světě se také modlí za životy unesených  a ani  IDF nezahálí, hledá unesené a zatýká podezřelé z účasti na únosu. Probíhají také jednání mezi izraelskými politiky a umírněnými politiky na straně palestinské. Modlitby za záchranu za unesené mladíky jsou pronášeny tradičně s jejich židovskými jmény. Gilad Michael ben Bat Galim; Yaakov Naftali ben Rachel Devorah; Eyal ben Iris Teshurah. A také za Jonatana ben Malka, to je Jonatan Pollard. Modlitby jsou  neuchopitelný signál lidské duše, projev hlubokého odevzdání se Boží vůli, která může změnit jakoukoli realitu.

Jedna reakce na Začátek Ramadánu – projeví muslimové milosrdenství ?

  • Refael napsal:

    Jisteze projevi tito muslim.extremiste milosrdenstvi k Ramadanu, napr. ze zmensi utrpeni u jejich budoucich obeti tim, ze urezou hlavy o par vterin drive nez obvykle, tim zmensi utrpeni a defakto projevi jim milosrdenstvi. Mylim tim hlavne ISIL, ale nejen jich.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv