… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Zveřejněna poslední vůle rabiho Ovadji Josefa 5.00/5 (100.00%) 6 ohodnocení

volby 2013 - rabi Ovadja Josef

rabi Ovadja Josef u parlamentních voleb v roce 2013

Pohřeb zesnulého duchovního vůdce sefardské náboženské strany Šas a bývalého vrchního rabína Izraele, 93letého rabiho Ovadji Josefa (Ovadia Yosef), byl největším pohřbem v dějinách Izraele. Nyní více než půl roku jeho smrti byla zveřejněna jeho poslední vůle, kterou odkázal takřka veškerý svůj majetek nejmladšímu ze svým synů, rabimu Mošemu Josefovi (Moshe Yosef, משה יוסף) a jeho ženě Jehudit (Yehudit, ליהודית יוסף).

Informaci přinesl izraelský armádní rozhlas s tím, že poslední vůle – v níž se opakovaně zdůrazňuje odkaz synu Mošemu Josefovi a jeho právo s dědictvím naložit dle libosti – byla napsána vlastní rukou v roce 2005 a obnovena v roce 2012 a potvrzena rabínovým právníkem Davidem Glassem.

Mezi všech 11 dětí rabiho Ovadji Josefa se nicméně rozdělí velký nemovitý majetek na ulici Kablan 45 v jeruzalémské čtvrti Har Nof, jehož cena se odhaduje na 10 milionů šekelů (při současném kursu okolo 58 milionů korun), a rabiho osobní věci. Předpokládá se, že nemovitost bude prodána.

Hodnota veškerého majetku rabiho Ovadji Josefa se odhaduje na desítky milionů šekelů, takže lze očekávat hořkost u potomků, k nimž nebyl tak štědrý jako k synu Mošemu Josefovi, který se svou rodinou a s otcem v domě na ulici Kablan léta žil.

Kromě nemovitostí a peněz získává Moše Josef po otci také práva k jeho knihám, jeho knihovnu a rozsáhlý archiv jeho rukopisů.

Získáním většiny otcova majetku a zejména práv k jeho dílům se Moše Josef stává dalším z vlivných synů rabiho Ovadji Josefa, jak v rámci rodiny, tak ve straně Šas. Moše Josef je údajně také šedou eminencí stojící za vlivným charedi webem Kikar šabat (Kikar shabat).

Syn rabiho Josefa, rabi Jicchak Josef (Yitzhak Yosef), byl otcem ještě za jeho života nominován na vrchního sefardského rabína Izraele, jímž byl následně skutečně zvolen. Další syn, rabi David Josefa,byl po otcově smrti jmenován do Rady učenců Tóry strany Šas.

3 reakce na Zveřejněna poslední vůle rabiho Ovadji Josefa

  • Josef napsal:

    Také jsem slyšel, když pominu pomíjivé nemovitosti, že rabín Ovadja Josef v závěti napsal, že došel k závěru, že Mesášem je Ješua ben Josef. Je to ověřené?

  • Josef napsal:

    Také jsem slyšel, když pominu pomíjivé nemovitosti, že rabín Ovadja Josef v závěti napsal, že došel k závěru, že Mesášem je 😉 Ješua ben Josef. Je to ověřené?

  • talarich napsal:

    To se asi jen tak nedozvíme. Protože jestli to tak opravdu je, tak už podle mě veškeré dokumenty toho se týkající zničili. Takže to navždy asi zůstane ve fázi „doměněk“.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv