… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Gaza – den poté 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

Zehava Galon

Zehava Galon

The Day After, tak se nazývá americké televizní katastrofické sci-fi drama, které spatřilo světlo světa před 31 lety. Dosud izraelská armáda nedosáhla svého cíle – zničit všechny útočné tunely v Gaze, dále se objevují munice a rakety omylem někým zapomenuté v palestinských nemocnicích a školách UNRWA a denně stovky raket dopadají na izraelské území. Vždy vyhlášené a Izraelem přijaté několikahodinové humanitární příměří teroristé Hamásu porušili. Egypt již jednou navrhl příměří, které však Hamás  kategoricky  odmítl. Nyní se snaží Egypt dojednat nové delší příměří, ale zatím není nic jasné, i když náznaky, že by se mohl dojednat jakýsi klid zbraní, tu jsou.

imagesK17NCM1KKdo však má zcela jasno, jak bude vypadat pásmo Gazy after day, kdy nebude již u moci Hamás (kéž by tomu tak bylo a co nejdříve), je poslankyně Knesetu a předsedkyně strany Merec Zehava Galon. Poslankyně, která byla v neděli 27.července hostem televizního studia ynet varovala, že podle jejího názoru, pokud bude v pásmu Gazy likvidována vláda Hamásu, tak se Gaza „promění v Somálsko“. Galon uvedla, že se ztotožňuje s těmi, kteří předpokládají, že svržením Hamásu se dostanou k moci ještě více radikální islamisté-salafisté. Spolu s ní byl hostem ve studiu bývalý poslanec Knesetu brigádní generál (v záloze) Efi Ejtam. Na rozdíl od Galon Efi Ejtam podtrhl skutečnost, že nyní je naším nepřítelem Hamás. Jakákoliv síla, která se uchopí vlády v Gaze, nebude horší než Hamás. Ejtam také upozornil, že srovnávat pásmo Gazy se Somálskem je zavádějící, neboť Somálsko ve srovnání s pásmem Gazy je obrovská země s dlouhými hranicemi a pobřežím. Gaza je podle Ejtama podobná spíše na Judeu a Samaří, kde po vojenské akci IDF „Obranná zeď – חומת מגן“ na jaře roku 2002 byl nastolen relativní klid.
Tradice nás učí, že Hospodin přestal sesílat prorockého ducha na jím vybrané jedince po zničení I. Chrámu. Pravda, s posledními proroky se setkáváme ještě těsně před stavbou II. Chrámu, ale od té doby přestalo v Izraeli působení proroků a dosud žádný prorok, ani prorokyně nepovstali. Jistě si nikdo nemyslí, že předsedkyně Merecu byla obdařena prorockým duchem a ví, co se stane v Gaze, když bude Hamás zničen. Jen pokud zničíme Hamás, budeme mít opravdu možnost poznat, kdo z hostů studia ynet měl pravdu – Zehava Galon nebo Efi Ejtam.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv