… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hamas zaplatí! Izraelští představitelé odsoudili vraždy 3 středoškoláků 5.00/5 (100.00%) 19 ohodnocení

zavraždění izraelští studenti

Všichni izraelští vedoucí představitelé a řada světových politiků ostře odsoudili vraždu tří židovských středoškoláků, kteří byli uneseni palestinskoarabskými zločinci.

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) včera večer při zahájení mimořádného zasedání vlády uvedl:
„S hlubokým zármutkem jsme dnes večer nalezli tři těla, přičemž všechny známky naznačují, že jde o naše tři unesené mladíky – Ejala, Gilada a Naftalího.
Byli uneseni a chladnokrevně zavražděni lidskými zvířaty. Jménem celého národa Izraele chci říci Vám, drahé rodiny – matky, otcové, babičky a dědečkové a bratři a sestry – že naše srdce krvácejí, celý národ pláče s Vámi. Pohřbíme naše chlapce v Izraeli. ‚Pomstu za krev malého dítěte Satan ještě nevytvořil‘, ani pomstu za krev tří čistých mladíků, kteří byli na cestě domů k rodičům, kteří už je neuvidí.

Zodpovědný je Hamas – a Hamas zaplatí.
Nechť je památka tří chlapců požehnána.“

Také izraelský prezident Šimon Peres (Shimon Peres), který je obecně známý svojí uměřeností, smířlivostí a vstřícností vůči palestinským Arabům, vraždu ostře odsoudil:
„Kromě hlubokého smutku zůstáváme odhodláni potrestat ničemné teroristy pevnou rukou. Naše válka proti terorismu jen posílí a neoslabí, takže tento vražedný teror nepozvedne svoji hlavu.“ Prezident současně projevil hlubokou účast rodinám a ocenil je za „oddanou výchovu jejich dětí.“

Izraelský parlament včera odpoledne v reakci na oznámení nalezení těl tří zavražděných studentů přerušil své jednání. Předseda Knesetu Juli Edelstein (Yuli Edelstein) odložil všechna hlasování, která ještě měla v pondělí proběhnout a zrušil dnešní dopolední jednání. „Izrael musí jít do nekompromisní války s teroristy, kteří toto spáchali, především s Hamasem. Je načase, aby Arabové pochopili, že Hamas je vede ke zničení, tak aby sami odmítli vedení Hamasu,“ prohlásil Edelstein.

Odporný zločin odsoudili a rodinám zavražděných školáků kondolovali poslanci napříč izraelskými politickými stranami.

„Únos a vražda nevinných mladíků v hloubi noci je ohavný a neodpustitelný zločin. Neexistuje pro to žádné lidské vysvětlení nebo ospravedlnění a jsem přesvědčen, že vrahy dostihne dlouhá ruka našich bezpečnostních sil,“ prohlásil předseda opoziční Strany práce (Avoda) Jicchak Hercog (Isaac Herzog).

Ministr financí a předseda strany Budoucnost existuje (Ješ Atid) Jair Lapid (Yair Lapid) napsal jen krátkou větu: „Zlomené srdce.“

Náměstek ministra školství, poslanec Avi Wortzman ze strany Židovský domov (Bajit Jehudi), prohlásil, že vrahy dětí nelze označit za lidské bytosti a vyjádřil hlubokou soustrast rodinám. Obdobně se vyjádřila náměstkyně ministra dopravy, poslankyně Cipi Chotovely (Tzipi Hotovely) z Likudu.

Zločin odsoudila i řada dalších poslanců.

Náměstek ministra obrany Dany Danon, ministr hospodářství Naftali Benet a předseda Knesetu Juli Edelstein vyzvali k silné vojenské reakci. Poslankyně Šuli Mualem-Refaeli vyzvala k pomstě prolité krve s tím, že „dnes je čas k oku za oko, k zubu za zub.“

Předseda sefardské náboženské strany Šas Arje Deri (Aryeh Deri) uvedl, že krev tří zavražděných volá po B*ží pomstě.

9 reakcí na Hamas zaplatí! Izraelští představitelé odsoudili vraždy 3 středoškoláků

 • Vader napsal:

  Mám za to, že obviňovat jen Hamás je krátkozraké. Vraždy se staly na „území“ Fatáhu. Mají teď společnou teroristickou vládu, hojně dotovanou z EU i USA. A ať už Izrael udělá cokoliv, začne opět hysterický jekot ochránců těch zvířat z F&H. Vždyť jsou to utiskovaní chudáčci bojující jen o holé přežití, že? Dal bych jim tu pravou šanci o holé přežití opravdu bojovat. Nějak nemůžu zahnat myšlenky na tanky, bombardéry a pozemní invazi. Vím že v hněvivém rozpoložení jsem krapet militantnější než obvykle, ale ta sebranka rozumí jen síle. Ale je mi líto té spousty slušných arabských obyvatel, kteří ze strachu před F&H budou sloužit jako štíty.

 • talarich napsal:

  Ano, souhlasím s vámi. Ale uvědommse si, co to znamená pro nás.
  Jak můžeme my pomoci? Se zbraní v ruce asi těžko. A navíc Izrael je silný dost a o svoje hranice se dobře postará. Kde je ale Izrael slabý a kde potřebuje naši pomoc, je veřejné mínění.
  To je obrovská ničivá síle, které musíme čelit a musíme jí čelit my. Izrael prohrává boj o veřejné mínění a Izrael se sám bránit nemůže. Takže prosím, i když to možná považujete za zbytečné a marné, zkuste prosím reagovat v diskuzích internetových deníků na lži, demagogii a překroucená fakta. Vím, že samotné autory těchto lživých komentářů nepřesvědčíte, ale čtou to i normální obyčejní lidé a ty nechceme ztratit díky jejich lži.
  Lež může vyhrát, stačí, když ti, co znají pravdu, si ji nechají pro sebe.

 • smal napsal:

  Pohár trpělivosti přetekl. U muslimů lze očekávat jen bouřlivé oslavy. Je třeba si uvědomit, že řada představitelů EU (včetně řady našich zejména tzv. levicových politiků) a president Obama jsou spoluzodpovědní za tento neomluvitelný zločin (obě teroristické organizace dlouhodobě finančně, politicky či jinak podporují). Je evidentní, že islám není žádné náboženství, ale jen nenávistná a bestiální ideologie. Odplata musí být nekompromisní, osobně bych se přimlouval, aby všichni preventivně zatčení teroristi byli popraveni. Tomu by jistě všichni tzv. palestinci konečně rozuměli. Bohužel v Izraeli neexistuje trest smrti. Jakékoliv další kompromisy jsou jen hýčkáním hada na prsou, a ten had se bude i nadále pokoušet uštknout. Jedině mrtvý nepřítel nebude již škodit.
  Bůh žehnej Izraeli.

  • Vader napsal:

   Smal: nepletl bych do toho islám, protože ať už se F&H na venek vydávají za cokoliv, je to jen banda vrahů bez přívlastku.
   Pod čarou: Izrael trest smrti v právním systému má. Použil ho však jen jednou. Na oprátce se houpal nacista Eichmann.

 • smal napsal:

  Vader: obávám se, že právě islám je na počátku všeho zla, korán je dokonalým návodem k nenávisti a brutalitě. Soužití s muslimy bude vždy problematické, v Izraeli to vidí každý den a my v Evropě bychom si to měli včas uvědomit. Přes všechny multikulturní žvásty jsou naše dosavadní zkušenosti zatím jen negativní. Neznám izraelský právní systém, ale domnívám se, že rozsudek trestu smrti ( v Eichmannově procesu, který jsem sledoval jako kluk) byl naprosto výjimečný a ojedinělý. Neslyšel jsem nikdy o žádném arabském vrahovi (a to i několikanásobném,a malých dětí), který by byl takto odsouzen a popraven.

  • Vader napsal:

   1) Ta teroristická sebranka by vraždila, i kdyby se oficiálně hlásila k šintoismu.
   2) Multikulti kecy nevedu, jen rekurzivně odkazuji na bod 1) a nepovažuji za nijak osvícené házet lidi do jednoho pytle. Kolik znáte osobně muslimů?
   3) Reagoval jsem na vaši větu „Bohužel v Izraeli neexistuje trest smrti.“ Existuje. Tečka.

   • talarich napsal:

    Dovolil bych si s vámi ve vší úctě mírně polemizovat.

    1) Nemyslím si, že tomu musí tak být. Víra konstituuje každého člověka. Respektive může utvářet každého člověka. Neříkám, že tito dva jedinci by nevraždili i pod hlavičkou šintoismu. Ale na druhou stranu si myslím, že kdyby všichni muslimové byli šintoisti, tak by možná ubylo vražd a násilných trestných činů.
    Víra má moc měnit lidské životy a přetvářet lidské srdce. Proto bych nebyl tak přísný v rozsudku, že oni by vraždili i jako šintoisti. Jde o život, ve kterém vyrůstám a hodnoty, které vidím kolem sebe a které se učím přijímat jako základní standardy do svého života. A zde má islám velký problém. Jeho indoktrinace neláskou ke všemu nemuslimskému je neoddělitelnou součástí, stejně jako boj proti všemu nemuslimskému. Tak to prostě je a takový islám je.

    2) Ne, nechci házet všechny muslimy do jednoho pytle a je celkem jedno, kolik jich znám. Já tu mluvím o ideologii. A tu odděluju od člověka. Ta ideologie (islám) je zkažená. A proto se nedivím, když kazí i lidské srdce těch, kteří by se bez islámu zcela určitě chovali jinak. Tím neříkám, že islám musí zkazit srdce opravdu každému muslimovi. Ale je to tendence, respektive úsilí, o které se ona ideologie snaží a pohříchu dodat, že se jí to mnohdy daří.

    3) V Izraeli je dovoleno udělit trest smrti pouze za válečného stavu nebo v případě opravdu závažných válečných zločinů či zločinů proti lidskosti. Takže vaše vyjádření „a tečka“ je neúplné. Izrael nemůže uplatnit trest smrti proti tisícovkám palestinců ve svých věznicích.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv