… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hanín Zuabí – daň izraelské demokracii 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

Hanín ZuábíJe všeobecně známo, že Izrael byl a je jedinou parlamentní demokracií na Blízkém vychodě. Demokratický stát se vyznačuje především tím, že v jeho zákonodárném sboru, parlamentu, v našem případě v Knesetu, jsou zastoupeny i opoziční strany, jejichž poslanci hájí  zájmy svých voličů – většinou.  V Knesetu je nyní zastoupeno jedenáct politických stran a hnutí, včetně tří arabských stran. Chadaš – Demokratická fronta za mír a rovnost, což je název pro komunistickou stranu, v níž jsou členy i Židé, Sjednocená arabská kandidátka – Ta’al – Ra’am a nakonec arabská nacionalistická strana Balad, (  التجمع الوطني الديمقراطي  בל“ד)  u níž se zastavíme.

Jedním ze tří představitelů této strany v Knesetu je poslankyně Hanín Zuabí (Haneen Zoabi  حنين زعبي‎,  חנין זועבי ). Tato dáma středního věku není sice předsedkyní strany, ale mohli bychom ji bez nadsázky nazvat vůdkyní páté kolony v Izraeli. Byť to není politicky korektní, ale já ji považuji za takového arabského Konrada Henleina v sukních. Totiž, kde je jakákoli protiizraelská akce nebo demonstrace u hranic s tzv. územími – Judeou či Samařím nebo v izraelských arabských městech a vesnicích, nechybí v prvních řadách oheň a síru dštící na vše izraelské poslankyně Hanín Zuabí.

Zuabí je nejen poslankyní, ale i ředitelkou I’lam Media Center for Arab Palestinians in Israel.Hanín Zuábí Proti Zuabí mělo být vzneseno obvinění z podněcování k nenávisti, když se vyjádřila po nedávném únosu tří studentů ješívy Eyala Yifraha, Gilada Shaera a Naftaliho Frenkela, kteří byli poté svými únosci z Hamásu zavražděni, že tito nejsou teroristé.  Právníci z prokuratury se však shodli, že její tvrzení nenaplňuje skutkovou podstatu podněcování k nenávisti a Zuabí prý veřejně vyjádřila svůj nesouhlas s únosy.

Proti Zuabí se vede vyšetřování pro podezření z podněcování k nenávisti v jiných případech a také je proti ní vzneseno obvinění maření výkonu úřední osoby a urážka veřejného činitele. Zatím však nejtvrdší trest se dostal Zuabí rozhodnutím parlamentní Komise pro etiku, která ji za její slova o tom, že únosci a vrazi tří studentů nejsou teroristé, potrestala půlročním zákazem účasti na zasedáních Knesetu a  činnosti v komisích. Poslankyně Zuabí má však právo spolu s ostatními poslanci hlasovat, pokud v Knesetu dojde k jakémukoli hlasování. Rozčilená Zuabí komentovala verdikt Komise pro etiku, že se jedná o „fašistické rozhodnutí polního soudu“ a má v úmyslu se proti tomuto rozhodnutí odvolat k Nejvyššímu soudu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv