… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael truchlí, ale nezapomíná na vyhrocenou situaci na Blízkém východě 5.00/5 (100.00%) 13 ohodnocení

Mordechaij Kedar

Mordechai Kedar

Arabský svět se řítí do zkázy, v čele inferna je Sýrie která se utápí v krvi, slzách a ohni (nemám z toho radost, je to prostě objektivní skutečnost). Džihádisté likvidují jednu arabskou zemi za druhou (Sýrie, Irák, Egypt, Lýbie, Jemen jsou již zmítány bouřemi a na řadě je nyní Saudská Arábie a Jordánsko). „Sionistický nepřítel“ byl po dlouhou dobu jednotícím elementem. Arabský nacionalismus se stal prázdnou mantrou, fíkovým listem, který má zakrýt  nenávist, extrémismus,  konflikty a podvratnou činnost jednoho režimu vůči druhému.

Ti, kdo žijí v Sionu, tedy domácí Izraelci pomalu začínají opouštět „naivní mírotvorce“ , protože i oni pochopili, že palestinský stát, pokud by taková entita vznikla, by byl pouze dalším Irákem, Sýrii a podobně a skončil by jako Gaza. Jak plyne čas,  důvěra k našim sousedům dostává větší a větší trhliny. Nikdy jsem nebyl fanoušek této důvěry, ale i běžný Izraelec si klade otázku, zda by takový Palestinský stát byl schopen zastavit ozbrojený ISIS, pokud by si zamanul překročit řeku Jordán.
Neignoruji hrozbu z Íránu, která se může projevit jako převzetí moci v Iráku a Sýrii, aby v těchto již téměř zlikvidovaných státech nastolila svůj režim. Situace kdy Írán bude expandovat na západ patrně probudí Evropu z jejího dřímání, protože přivede šíítský radikalismus blíže k Evropě a tentokrát by takový radikalismus byl podpořen jadernou silou.

Vzhledem k situaci v Izraeli je geo-strategická situace, kromě Íránu, pro Izrael příznivější, nehledě na nestabilitu, kterou je region zmítán. Islámský stát, který by měl vzniknout v Iráku a v Sýrii vzniknout nemůže a to hned z několika důvodů:

1. Není možné aby moderní stát existoval na základě Šárjátského práva ze 7. Stol. o.l. například jak by fungoval bankovní systém, bez úroků.
Svět by se také zpěčoval státu – exportérovi terorismu. Nikdo by s takovým státem neuzavíral obchodní smlouvy.
2. Pragmatičtí moderní islamisté by se dostali do střetu s dogmatickými fundamentalisty a došlo by mezi nimi k oslabujícím střetům.
3. Všechny špionážní služby mají své lidi uvnitř ISIS, protože ISIS přijímá každého, kdo je schopný se hýbat. V důsledku toho se ISIS stane velice zranitelnou v momentě, kdy dojde k opravdovým  bojům.
4. Co se stalo v Afghánistánu do roku 2001, Al-Kaida infiltrovala pákistánský diktátorský režim  Muly Omara jako virus. ISIS totéž nemůže udělat sama sobě, potřebuje živnou půdu – existující režim na kterém by mohla parazitovat.
5. ISIS je organizace, která žije v neustálém pohybu, konfliktu, rozvoji, masakrech, pomstě na nepřátelích a ozbrojených loupežích. Tito bandité neumějí dělat nic jiného, než střílet a vraždit.
6. Ze všech těchto příčin se neobávám vzniku islámského státu, protože i kdyby takový vznikl, rozpadne se okamžitě na několik lokálních emirátů, kde budou vládnout místní zkorumpovaní vládci. Nehledě na to, může  ISIS v Iráku uspět, více a více lidí vstoupí do jejich řad a možná budou mít i úspěch v Sýrii proti Assadovi, v Libanonu proti Hizballáhu a v Jordánsku proti králi Abdulláhovi a pak zkusí své štěstí proti Izraeli. Na jejich mapách Izrael neexistuje, proto patrně začnou své štěstí v Judei a Samaří, budou střílet na izraelské řidiče a mohou také instalovat minomety na nákladní auta a střílet na Izraelce na silnicích a v jejích domech. Stejně tak mohou pokračovat v tomto scénáři v Galileji a v Negevu. Takový  scénář naplní srdce Izraelců obavami, strachem, ale na základě této situace nevznikne stát. Pokud Izrael zůstane silný a postaví se teroru ze strany ISIS, ubrání své hranice.

Nelze vyloučit, že vražda našich tří chlapců a také střelba na Golanských výšinách, kdy zahynul také mladý chlapec, je pouze počátkem této nové vlny teroru.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv