… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael zahájil pozemní operaci v Gaze 5.00/5 (100.00%) 18 ohodnocení

img517284Novináři pobývající v hotelích v Gaze byli vyzváni, aby tyto do 30 minut opustili. IDF (Izraelské obranné síly)  vyzvaly vládu, aby povolala další rezervisty. Současně teroristé z Gazy střílejí rakety do Sderot.  Také civilisté byli vyzváni, aby opustili své domy.  Rozhodujícím momentem pro rozhodnutí o pozemní operaci byl pravděpodobně průnik palestinských ozbrojenců na území Izraele pomocí tunelů. Teroristé byli zneškodněni a zbraně u nich nalezené  zdokumentovány. Hamas vyhrožuje, že Izrael za pozemní operaci tvrdě zaplatí. Nelze nepřipomenout, že nejvyšší vůdce Hamasu se nachází mimo území Gazy , ale sleduje dění z luxusních hotelů Středního východu. Také John Kerry zrušil svojí plánovanou návštěvu Izraele a z Vídeňských jednání o Íránském jaderném programu se vrátil do USA. V Izraeli dlel na návštěvě jako vyjednávač ve věci míru a příměří německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier a nyní ministr zahraničí Norska Børge Brende. Nehledě na pokusy o diplomatické řešení situace nastala chvíle pro pozemní operaci.

9 reakcí na Izrael zahájil pozemní operaci v Gaze

 • Emet napsal:

  Vojenská pozemní operace zřejmě přinese i mnohým civilním obětem v Gaze, kteří jsou rukojmými nelítostých bezcitných teroristů. Samozřejmě přijde i tvrdá světová kritika různých pseudohumanistů a antisemitů i naovních sluníčkářů, kteří nemají ponětí, co znamená být pod neustálým ostřelováním raketami a neustálými pokusy teroristů vraždit všemi možnými zákeřnými způsoby. Nenechte se vystrašit světovou kritikou, jsou to planná slova lidí, kteří již nejednou svými ústupky před zlem přinesly zkázu světu. Proto, kdo chce zkázu, ať klidně pokračuje s ústupky. My v Izraeli ale zkázu nechcem a nechceme již více ustupovat před zlem. Nelekejte se proto kritiky, slova i činy pseudohumanistů, antisemitů, teroristů a jejich posluhovačů jsou naprosto irelevantní. Jsou to slova neschopných zaslepených lidí, kterých se není potřeba bát a před kterými je zhoubné ustupovat! S námi je spravedlivost, s námi je touha po životě, kterou žádná nenávist nemůže porazit. Vyčnívejte z manipulovaného davu a neustupujte před nátlakem, to je jediný způsob jak žít – a žít důstojně!

  • Tomáš Kolský napsal:

   Ne všechna slova jsou irelevantní. Na spoustu věcí jde normálně odpovědět. Přeci jen bychom se neměli dostat do situace, kdy nikomu nebudeme naslouchat. Slova i těch nejlepších kritiků jsou dnes vnitřně sporná, protože na jednu stranu potvrzují právo Izraele na sebeobranu a na druhou stranu se vyslovují proti pozemní operaci, i když Hamás provedl dva pozemní útoky směřující na civilisty jen za minulý týden. Jde tedy normálně, racionálně a v klidu poukázat na zjevné rozpory v oné dobře míněné (nebo i „dobře míněné“) kritice. Samozřejmě, kritika, která zjevně dobře míněná není, má být okamžitě odsouzena.

 • Jerry napsal:

  Konecne, to si nechali stat Izrael dost dlouho libit jak mu palestinští teroriste nici zemi.Ted jen vydrzet a vymýtit je a bude dobře.Musi se,ale vydrzet dokud se nezlikviduji uplne všichni.Je zajimave,ze vedouci predstavitele Hamasu nejsou v zemi a jsou nekde jinde asi vi proc a pry ridi operace proti Izraeli.Jsou to polovzdelani lide,kteri nasli svůj zivotni cil jen a jen v terorismu a valce.

 • Emet napsal:

  Tomáši sice jste to napsal krásně, ale dnes je jákoliv kritika irelevantní. Každý z nich by jednal jinak než mluví, kdyby mu padaly tisíce raket na domov, kdyby se je a jejich děti snažil někdo neustále všemožnými způsoby zavraždit! Takže přestaňme chytračit a kupředu – držte palce Izraeli ať skoncuje s fanatickým islamofašistickým terorem.

 • j.cerny napsal:

  Dne 17.7.2014 se v Praze na Václavském náměstí konalo shromáždění k uctění památky zavražděných izraelských studentů a na podporu státu Izrael. Je škoda, že tato akce nebyla na stránkách eretz nijak avizována. Sám jsem se o jejím konání dozvěděl v podstatě náhodou. Domnívám se, že podobné proizraelské/protiteroristické iniciativy by si zasloužily větší publicitu, aby se jich mohlo účastnit více lidí, aby podpora Izraele mohla být deklarována jasněji a hlasitěji.

 • Hana Mayer napsal:

  Redakce eretz.cz obdržela krátkou zprávu o chystané akci, z níž nevyplývalo zda se jedná o povolenou demonstraci a kdo je pořadatelem. Také je třeba si uvědomit, že veřejně přístupný portál čtou nejen příznivci Izraele, ale i jeho krajní odpůrci. Ani facebookové stránky izraelského velvyslanectví nepřinesly informaci o chystané akci. Samozřejmě redakce eretz.cz ráda přinese informace o akcích pořádaných na podporu Izraele, ale je třeba uvést náležitosti. Což je i s krátkým předstihem možné. Pokud někdo z účastníků demonstrace o ní chce informovat, rádi takový příspěvek zveřejníme . Může se tak stát inspirací pro další města či organizace.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv