… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael zničil za 36 hodin v Gaze více cílů, než v roce 2012 za celý střet 5.00/5 (100.00%) 29 ohodnocení

systém Železná kupole sestřeluje raketu mířící na Tel Aviv

systém Železná kupole sestřeluje raketu mířící na Tel Aviv

Izrael během 36 hodin Operace Obranné ostří v Gaze zničil přes 550 teroristických cílů, což je více, než v roce 2012 za celou Operaci Sloup oblakový. Během včerejšího večera letectvo za půlhodiny zasáhlo více než 60 cílů v Pásmu Gazy. Uvedl to vysoký představitel Izraelských obranných sil, jehož cituje Jerusalem Post s tím, že „jediný brigádní velitel Hamasu nemá dům, kam by se vrátil.“

Protiraketový systém Železná kupole (Iron Dome, Kipat Barzel), jehož baterie jsou rozmístěny po celém Izraeli, zatím zlikvidoval 90 % všech raket, jimiž teroristé útočí z Pásma Gazy a které směřovaly do obydlených oblastí.

Izraelské letectvo na cíle Hamasu a dalších palestinských teroristických skupin vystřelilo okolo 400 tun výbušnin.

„Hamas je překvapen reakcí Izraele. Systematicky zasahujeme operační infrastrukturu velitelů Hamasu. V posledních 36 hodinách jsme zničili více, než během celé Operace Sloup oblakový, a mnoho cílů bylo v oblastech, kde operují velitelé Hamasu,“ uvedl zdroj, který také dodal, že obyvatelé civilních domů jsou předem varováni před chystaným útokem. Zdroj připustil, že včera zahynuli civilní členové rodiny jednoho z vůdců Islámského džihádu. „Varovali jsme je, oni odešli, ale pak se do domu zase vrátili, když už byla naše raketa na cestě. Už to nebylo možné zastavit,“ vysvětlil.

„Nevíme všechno. Ale o čem, víme, tam útočíme. Snažíme se pracovat přesně a neudeřit zbytečně,“ uvedl. „Škoda v Gaze narůstá. Už přesáhla Operaci Sloup oblakový. Nikdy nedostaneme úplně všechny rakety. Ale poškodíme jejich schopnosti,“ řekl dále s tím, že konflikt skončí, jakmile Hamas dojde k závěru, že mu střet s Izraelem „neprospívá“ a že za něj platí příliš vysokou cenu.

Zdroj ovšem připomněl, že se stále jedná jen o úvodní fázi ofenzivy a že ve hře je i nadále možnost pozemní invaze na teroristy Hamasu ovládané území Gazy. „Pokud nebude letecká palebná síla stačit, budeme pokračovat pozemní fází. Neskončí to vojensky, jedná se o vojenskou snahu kombinovanou s diplomatickým úsilím. Musíme vytvořit podmínky pro diplomatický úspěch. Snažíme se omezit hrozbu, přičemž přemýšlíme o tom, co je nejvíce poškodí,“ dodal s tím, že raketové kapacity teroristé během půl roku zase obnoví, ale „hlavní je odstrašení, aby si příště dvakrát rozmysleli, než zaútočí.“

Na současné protiteroristické ofenzivě spolupracuje Izraelské letectvo, Jižní velitelství Izraelských obranných sil a Všeobecná bezpečnostní služba (Šin Bet).

4 reakce na Izrael zničil za 36 hodin v Gaze více cílů, než v roce 2012 za celý střet

  • admin napsal:

   Kým? Uživatelem, který video zveřejnil (nebo tím někoho naštval). Proč? To se zeptejte jeho nebo Googlu. Každopádně tady máte kopii.
   Jinak pod palbou není jen Izrael, náš server je od včerejška pod masivní digitální palbou. Krátkodobé výpadky jsou nikoli pravděpodobné, ale jisté.
   Všem se za admin team a redakci Eretz omlouvám za občasnou chvilkovou nedostupnost.

 • Tomas napsal:

  Gazu obsadit,vojenskou sílu Hamasu zlikvidovat,civilní obyvatelstvo ušetřit ,pokud možno válečných útrap , nejlepší řešení,které naštve naše pseudo humanisty je odvest veškeré obyvatelstvo do jiných arabských zemí,pásmo Gazy neosídlovat aspoň 40 let nebo ho nabídnout Egyptu.Němci z naších Sudet se mají v Bavorsku dobře a nikdy by se sem nevrátili , mluviljsem s nimi osobně před mnoha lety v Ickingu. 😀

  • Tangonela napsal:

   Naprostý souhlas. Doufám, že tentokrát nebude žádné pochybné usmiřování. Nebo další gesta dobré vůle. Například propuštění stovek teroristů.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv