… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinští teroristé odpalují rakety na Izrael ze škol a nemocnic (videa) 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

nemocnice Wafa

Během posledního týdne podruhé byly včera ve škole OSN v Gaze objeveny rakety. Tři podzemní raketová odpaliště arabských teroristů byla v pondělí odhalena u jiné školy. Izraelské obranné síly dnes po předchozím varování a ujištění se, že v místě nejsou civilisté, udeřili na odpaliště raket umístěné v nemocnici al-Wafa v Gaze.

Palestinskoarabští teroristé tak i nadále pokračují v nejhanebnějším zneužívání civilních zařízení ke svým zločinným aktivitám.

Rakety ve škole UNRWA (United Nations Relief and Works Agency), která je momentálně kvůli letním prázdninám prázdná, objevili sami zaměstnanci OSN. „Škola se nachází mezi dalšími dvěma školami UNRWA, přičemž v každé z nich je nyní ubytováno 1.500 lidí, kteří opustili své domovy,“ uvádí v prohlášení organizace OSN, které „silně a jednohlasně odsuzuje skupinu nebo skupiny, odpovědné za toto flagrantní porušení povinností dle mezinárodního práva.“

UNRWA již minulý čtvrtek oznámila zahájení vyšetřování objevu 20 raket, ukrytých v jiné ze škol, které OSN provozuje na území arabské autonomní Gazy.

Izraelští představitelé reagovali na zjištění raket ve školách OSN rozhořčeně. „Kolik ještě škol bude muset být raketovými jednotkami OSN zneužito, než mezinárodní společenství zakročí? Kolikrát otočí svoji hlavu na druhou stranu a bude předstírat, že to prostě nevidí?“, prohlásil mluvčí ministerstva zahraničí Jigal Palmor (Yigal Palmor).

Sami Izraelci odhalili odpaliště raket a sklady zbraní v dalších školách v Gaze.

Dnes Izraelské obranné síly zničily velitelské stanoviště a odpalovací místa raket, která arabští teroristé umístili do nemocnice Wafa v Gaze. Z nemocnice byly odpalovány rakety na Izrael a Izraelské obranné síly. V reakci na to izraelská armáda opakovaně varovala nemocniční personál a vyzvala civilisty, aby oblast opustili. Hamas i nadále z nemocnice střílel a armáda proto udeřila na konkrétní místa v nemocničním komplexu, kde se teroristé nacházeli. Sekundární exploze potvrdila, že izraelská armáda skutečně udeřila na teroristickou infrastrukturu.

Stejně tak včera izraelská armáda udeřila na teroristickou infrastrukturu v nemocnici al-Aksá v Dejr al-Balah.

10 reakcí na Palestinští teroristé odpalují rakety na Izrael ze škol a nemocnic (videa)

 • Vader napsal:

  1) Pracovníci OSN vrátili rakety nalezené na jejich budově Hamásu, místo aby je zničili nebo předali ke zničení.
  2) Představitelka OSN křičí, že se Izrael dopouští v Gaze válečných zločinů.

  Je snad Purim, nebo se svět zase zbláznil?

  8.7. jsem se řečnicky zeptal „Tak kdypak nám začne ze všech stran hysterické pištění o zlém Izraeli, který ničí hodnou Gazu?“ A hle, už neječí jen militantní tlupy v Paříži nebo třeba v Brně… Nechutné 👿

 • smal napsal:

  Souhlas s Vaderem, OSN je organizace, která již ztratila smysl, její zásahy nevedou k ničemu dobrému (Kongo, Rwanda, Somálsko, Jugoslávie atd.). Stala se jen platformou pro cintání teroristů a vrahů a jejich politickou i finanční podporu. V případě Gazy ještě její pracovníci pomáhají teroristům schovávat a maskovat jejich zbrojní arzenály. A ten Pan Ki Mun spolu s tím naším podivným krajanem Kerrym, to zřejmě mají v hlavách trochu popletené. A náš Zaorálek jim tam ještě pošle asi 3 mil. Kč, jako na humanitární účely. Ale jaké bude skutečné užití, zřejmě na výrobu raket, nákup jejich komponentů apod. Tzv. civilní obyvatelstvo, i když na něj v Gaze moc nevěřím, z toho moc neuvidí. Proto jako občan ČR nesouhlasím s tím, aby z peněz daňových poplatníků se podporovali vrazi a teroristi. Je třeba dát vojákům volnou ruku a to hnízdo terorismu srovnat se zemí. Konečně za poslední světové války se Spojenci třeba s Drážďanami či Hamburkem taky moc nemazali, tak co?

  • Vader napsal:

   O existenci pravých civilních obyvatel Gazy nemám pochyb, stejně jako jinde. Bohužel jsou na tom velmi zle, jakákoliv neposlušnost vůči Hamásu má pro ně a pro jejich rodiny fatální následky.
   Máte ale pravdu v tom, že z tzv. „humanitární pomoci“ neuvidí civilisté ani findu. Co si nerozeberou hlavouni Hamásu, to půjde na zbraně, rakety a samosebou výstavbu – teroristických a pašeráckých tunelů. Kdyby tak raději EU „humanitárně“ zaplatila dluhy PS vůči Izraeli za energie a vodu…

 • smal napsal:

  Němci si ve volbách ( celkem asi demokratických) zvolili Hitlera a potom nesli následky tohoto rozhodnutí. V Gaze bylo ve volbách zvoleno hnutí Hamás, nevím sice jak demokratické byly tyto volby, ale to jeď fuk, holt teď tito „civilisti“ se budou muset vyrovnat se svým rozhodnutím. Myslím, že my v Česku o demokratických volbách, zejména od roku 1947 taky víme svoje, následky tohoto rozhodnutí neseme dodnes.

  • Vader napsal:

   to smal: ta argumentace malinko kulhá. Oni (gazanští arabové) nemají z podstaty věci možnost nevolit, nebo dokonce volit někoho jiného než Hamás. To bychom právě my měli chápat lépe, než třeba amíci.
   Jsem skálopevně přesvědčen, že civilní gazanské rodiny chtějí klid.

   • Scooolie napsal:

    Gazanské rodiny zcela nepochybně chtějí klid pro sebe. A současně nemálo z nich chce „neklid“ nebo rovnou zničení pro Izrael a jeho židovské obyvatele. A je skutečně na nich, aby se popasovali s tím, že tato dvě přání jsou jaksi v rozporu.

    Obyvatelé Hamburku, Brém, Lipska či Drážďan v letech 1941 až 1945 také zcela jistě chtěli pro sebe klid. Byl to snad dostatečný důvod brát tento jejich názor v úvahu anebo bylo snad rozhodující to, že byli obyvateli zločinného státu? Ve skutečnosti je to tak, že to, zda obyvatelé Gazy chtějí nebo nechtějí klid pro sebe, je dokonale jedno….

    • Vader napsal:

     Asi došlo k informačnímu šumu. Nepolemizoval jsem ohledně probíhající operace v Gaze (naopak bych si ji představoval tvrdší), ale s názorem „Tzv. civilní obyvatelstvo, i když na něj v Gaze moc nevěřím…“.
     Odpalování raket z civilních míst je stará vesta, Hizballáh tuto taktiku využívá déle než Hamás. Je to sprosťárna a pravý válečný zločin. Nic to ale nezmění na mém přesvědčení, že házet všechny do jednoho pytle je chybný přístup. IMHO

 • Sabra napsal:

  Vážení, jak dlouho Vám trvalo, než-li jste došli k poznání, že OSN je moloch naprosto k ničemu? Já už tak asi před čtyřiceti lety. Hrozně moc se mi líbil jeden francouzský kriminální film (už ani nevím jak se jmenoval), kde šlo o kšeftování se zbraněmi. Francie je dodávala jakémusi diktátorskému režimu v Africe a zároveň i povstalcům v téže zemi. Když tam kdosi argumentoval embargem OSN, jeden šíbr řekl naprostou pravdu: „Prosím vás…, OSN? To je jen banda klaunů, které nikdo neposlouchá!“ a já naprosto souhlasím. OSN by měla být nestranná, ale to v žádném případě není. Fungují tam různé lobby, různé zájmové skupiny a na tohle vydávají členské státy peníze. I Společnost národů před druhou světovou válkou byla k ničemu. A humanitární pomoc? Když jsem za totáče odmítl zaplatit 20 Kčs pro Palestinu a navrhl, že jim přinesu třeba deku (určitě mnohem dražší), nechtěli ani slyšet a měl jsem černý puntík.Řekl jsem, že Arafatovi na náboje přispívat nebudu, protože fandím Izraeli a zase bylo zle.
  Když se v RB OSN vyzve k nějakému embargu proti teroristickým palestinským organizacím, dříve SSSR (dnes Rusko) a také Čína to vetují. Tak k čemu je to dobré?

 • smal napsal:

  Uznávám, že jsem možná xenofob a magor, ale když vidím jak tzv. civilisté v Gaze šílí radostí nad smrtí každého Izraelce, tak je nějak mezi normální civilisty nepočítám. A pro děti jistě mají taky nějaký Hamásovský hitlerjugend, kde je nenávisti učí už od kolébky (teda jestli tam nějakou používají) tak co?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv