… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hamas odmítl egyptský návrh příměří, hrozí dlouhou válkou (+ video) 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

Chálid Mašál

Chálid Mašál

Palestinskoarabské teroristické Hnutí islámského odporu (Hamás), vládnoucí Pásmu Gazy, odmítlo návrh dlouhodobého příměří s Izraelem. Plán během jednání v Káhiře předložil Egypt a obsahuje celkem 11 bodů.

V Ramalláhu sídlící Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas), předseda Palestinské správy, vůdce hnutí Fatáh a faktický vládce arabského autonomního území v Judeji a Samaří, postoj Hamasu dnes veřejně kritizoval, když prohlásil, že vůči egyptskému návrhu příměří neexistuje alternativa.

„Ministr zahraničí“ Hamásu Usáma Chamdán (Osama Hamdan) v prohlášení na své facebookové stránce uvedl, že islamisté odmítají současný egyptský návrh a slibují vést proti Izraeli opotřebovací válku. „Izrael musí přijmout požadavky palestinského lidu nebo čelit dlouhé válce,“ napsal.

Krátce poté islámští teroristé zveřejnili obdobné prohlášení na twitterovém účtu ozbrojeného křídla Hamásu. „Pokračujeme v našem boji. Alláh je naším cílem, Prorok naším vůdcem, džihád naší cestou a smrt pro Alláha naším nejvroucnějším přáním,“ uvedl Hamas.

Vůdce Hamasu Chálid Mašál (Khaled Mashaal) současně v rozhovoru pro panarabskou televizi Al-Džazíra obvinil Izrael z rozpoutání současných bojů v Gaze. „Tuto bitvu jsme si nevybrali, byla nám vnucena. Byla to izraelská okupace, která zahájila agresi. Využila události, k nimž došlo před dvěma měsíci na Západním břehu (tj. v Judeji a Samaří – pozn. překladatele) a v Gaze pro své vlastní domácí kalkulace. Chtěla se pomstít Hamasu a palestinskému lidu v Gaze. Ubránili jsme se,“ prohlásil v katarském exilu žijící arciterorista, zcela ignorujíce raketové útoky Hamasu na Izrael, které vedly k zahájení Operace Ochranné ostří, i ohromné škody, které protiteroristická operace Gaze způsobila.

Chálid Mašál dodal, že Hamas nemá zájem na dočasném zastavení bojů a požaduje, aby Izrael zcela splnil jeho požadavky. „Nepřejeme si hrát hru, kdybychom dodržovali klid zbraní a mařili čas. Chceme seriozní jednání, která povedou k ukončení agrese proti Gaze a splnění palestinských požadavků,“ uvedl Mašal v klasickém případu palestinskoarabké pomatenosti, v při níž se drtivá porážka vydává za vítězství a na kolena sražený vládce válkou zdevastovaného území má pocit, že si může diktovat podmínky míru.

Mezi požadavky zločinecké organizace ovládající Gazu patří i úplné zrušení všech omezení na dovoz libovolných výrobků z ciziny do Gazy – tedy včetně zbraní. Představa, že by Izrael s tímto souhlasil za situace, kdy Hamas se řadu let snaží realizovat svůj program zničení Izraele, je zcela nereálná.

Aktuální pětidenní příměří vyprší v pondělí o půlnoci.

I po 40 dnech od zahájení izraelské protiteroristické Operace Ochranné ostří se tak zdá, že teroristé v Gaze stále ještě necítí dostatečný tlak od prosté arabské veřejnosti a zkáza Gazy tak bude i nadále pokračovat, tak jak tomu z vůle Hamasu – a jeho stoupenců – je již řadu let.

Gaza se nachází pod uzávěrou od roku 2007, kdy se na tomto území chopil moci Hamas a Izrael i Egypt uzavřeli s teroristy ovládaným územím hranice a povolují jen omezený dovoz zboží, přičemž se snaží, aby nemohlo být užito k teroristickým účelům. Hamas i přesto s obrovskými náklady buduje podzemní betonové tunely k pronikání do Izraele a Egypta, k páchání teroristických útoků a pašování.

3 reakce na Hamas odmítl egyptský návrh příměří, hrozí dlouhou válkou (+ video)

 • cid napsal:

  Se šílenym Hamasem nema smysl uzavirat primeří,stejne ho jako v minunulosti nekolikrat zase porusí.U nich dane slovo svemu nepríteli nema zadnou vahu, a lez je jejich dennim chlebem.Temhle arabskym vypatlancum sedí na mozku jedinne.- znicit Izrael.A bruselstí hykajicí oslici jim to jeste platí.Bohuzel si tyhle kreteny plne nenavisti palestinci sami zvolili a pokud si s nimi nejsou schopni udelat poradek budou za to platit svymi zivoty.Nejsou schopni pochopit,ze tudy cesta nevede.

 • smal napsal:

  Naprosto souhlasím s cidem, mimo již uvedené, je zřejmé, že vůdcové Hamásu jsou zcela mimo realitu, vznášejí naprosto nesmyslné požadavky. Evropská unie a taky USA a další státy je ještě finančně i jinak podporují (např. vytvářením kladného obrazu v médiích), a to na úkor vlastních občanů – daňových poplatníků. Někteří tzv. politici a také novináři jsou zřejmě podpláceni ze Saúdské Arábie, Kataru a pánbůh ví odkud ještě. Obdobná situace je se značnou pravděpodobností i u nás v ČR . Co s takovými „politiky“ a novináři; možná, že někteří to myslí dobře a jenom se mýlí??. Pragmatickou odpověď našel již před více než osmi sty lety v podobné situaci, za války proti albigenským, jeden z vedoucích vojenské výpravy Arnald Amalric, opat ze Cîteaux, když řekl: „Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eis“ (volně přeloženo: Zabijte je všechny, Bůh se je už přebere); asi je to jen pověst či pomluva, ale na takovém řešení jistě něco bude.
  A jako správný xenofob ještě doporučuji svoje a to dokonce humánní řešení problému; Saúdská Arábie, která přislíbila zaplatit obnovu Gazy, ať tak nečiní, neboť je to jistě opět k ničemu. Místo toho může postavit na svém obrovském území, novou Gazu, a tam se všichni teroristé včetně těch ostatních „mírumilovných“ obyvatel přesunou. A je po problému.

 • Sabra napsal:

  Inu… Kdo si zahrává s ohněm, spálí se! Kdo s čím zachází, s tím také schází! Ti arabští mameluci z Hamasu by si tohle měli uvědomit. Ona trpělivost má svoje meze. Krev jejich civilistů pak padá na jejich hlavy.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv