… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jon Voight vzkazuje filmovým hvězdám útočícím na Izrael: měli byste se stydět 4.77/5 (95.38%) 52 ohodnocení

Jon_Voight

© Glenn Francis, www.PacificProDigital.com

Americký oscarový herec a otec herečky Angeliny Jolie v otevřeném dopise zkritizoval filmové kolegy (Penelope Cruz, Javiera Bardema, Pedro Almodovara a další), kteří podepsali dopis obviňující Izrael z genocidy. Voight, pocházející z katolické rodiny, je dlouhodobým zastáncem Izraele.

Níže uvádíme překlad dopisu, který kromě jiných zveřejnil The Hollywood Reporter:

Jmenuji se Jon Voight a jsem více než naštvaný. Jsem zklamaný, že lidé jako Penelope Cruz a Javier Bardem mohli podnítit antisemitismus na celém světě a nevšímají si škod, které napáchali.

Jsou zjevně neznalí celého příběhu vzniku Izraele, kdy v roce 1948 bylo židovskému lidu OSN nabídnuto část území pro ně vyhrazené již v roce 1921, a palestinským Arabům byla nabídnuta druhá polovina. Arabové nabídku odmítli a Židé přijali, načež byli napadeni pěti sousedními arabskými státy odhodlanými zahnat je do moře. Ale Izraelci vyhráli. Arabové to zkusili znovu v roce 1967 a znovu v roce 1973, kdy zaútočili v den nejposvátnějšího židovského svátku. Židé pokaždé zvítězili, ale ne bez velkých ztrát na životech. A když Izrael nebojoval ve velké válce, bránil se proti útokům teroristů.
A přesto Izrael vždy usiloval o mírové vztahy se svými arabskými sousedy. Dobrovolně vrátil Sinajský poloostrov Egyptu výměnou za mír, a dal Palestincům celé Pásmo Gazy jako gesto dobré vůle. Jaká byla reakce? Palestinci si zvolili Hamás, teroristickou organizaci, a bezprostředně začali střílet tisíce raket na Izrael.
Po letech usilování o mír, válek, které musel bojovat, útoků ze strany jeho nepřátel, které přetrvávají, a nakonec po letech utíkání do krytů, se stovkami mrtvých civilistů zabitými sebevražednými atentátníky, civilisty ubodanými a zabitými ve spánku, uvědomění si, že čeho je moc, toho je příliš, a provedení odvety, moji kolegové sepisují jedovaté dopisy, místo toho, aby se postavili za jedinou demokratickou zemi v regionu.
Zapomněli jste, jak tahle válka začala. Copak Hamás neunesl a nezabil tři teenagery a neoslavoval to? Jaký výsměch spravedlnosti.
Žádám všechny mé kolegy, kteří podepsali onen jedovatý dopis proti Izraeli, aby se zamysleli nad tím, co je k tomu vedlo. Dokážete zastavit vlnu antisemitismu, která nyní řádí po celém světě?
Dokázali jste se stát slavnými a zbohatnout, protože žijete v demokratické zemi: Americe. Myslíte, že byste něčeho takového dosáhli v Íránu, Sýrii, Libanonu, atd.? Měli jste velkou odpovědnost využít své slávy pro dobro. Namísto toho jste hanobili jedinou demokratickou zemi dobré vůle na Blízkém východě: Izrael.
Měli byste se stydět. Všichni byste měli předstoupit a hluboce litovat toho, co jste provedli, a požádat trpící izraelský lid o odpuštění.

6 reakcí na Jon Voight vzkazuje filmovým hvězdám útočícím na Izrael: měli byste se stydět

  • alef99 napsal:

    Pod takový text bych s klidem připojila svůj podpis. Naopak „nezávislí intelektuálové“ předvádějí svoji omezenost. O věci naprosto nic nevědí, nikdy se o dění v regionu nezajímali, viděli jeden obrázek, kterých hamás cíleně používí jako propagandu a hned se stali odborníky a osobují si právo soudit. Mělo by se jim připomenout to o tom kameni (kdož jsi bez viny….), jenže já si myslím, že oni jsou v podstatě latentní antisemiti od povahy a výchovy. Děsivé na tom je, že ti lidé mají obrovskou mediální sílu a svým pitomým prohlášením opravdu dokážou ovlivnit mnoho neznalých lidí. Nemám z toho vůbec dobrý pocit.

  • pf09 napsal:

    Aspoň někdo má rozum. Dobře a jasně napsáno pro všechny, kdož vždy prohlásí – „obě strany jsou stejné a kdoví, jak to všechno je…“.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv