… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Katar, sponzor islámského Zla 5.00/5 (100.00%) 27 ohodnocení

Islámský stát

Islámský stát, islámští radikálové, dnes vyvražďující a terorizující Sýrii a Irák

Pozorujeme-li dnes Blízký východ zjistíme zajímavou věc. Kdekoliv se dějí ta nejdivočejší islamistická zvěrstva, tam jsou vždy také peníze jednoho velikostí nepatrného, ale velmi bohatého sunitského arabského státu.

Přestože Sýrie, Irák, Egypt, Libye a Gaza nemají na první pohled příliš společného, už druhý pohled nás upozorní, že společné znaky zde jsou a hned dva – na všech těchto územích existují silné islamistické skupiny a všechny jsou silně finančně podporovány arabskou monarchií z oblasti Perského zálivu. Ne, není to Saúdská Arábie. I když Saúdové podporovali i podporují nejrůznější radikální islámské režimy po celém světě, nejsou dnes nejhorlivějšími sponzory těch nejradikálnějších islamistů. Předstihl je Katar.

katarský premiér šejch al-Thání a vůdce Hamasu v Gaze Ismajl Haníja, 2013

katarský premiér šejch al-Thání a vůdce Hamasu v Gaze Ismajl Haníja, 2013

Katar

Maličká monarchie začala proces „sunitského probuzení“ už před lety, když její vládnoucí rodina spustila televizní stanici Al-Džazíra, která dávala a dává značný prostor radikálním islamistům v celém islámském světě. A po televizní podpoře následovala i podpora obrovskými sumami peněz.

Katarské peníze tekly islamistům na podporu svržení Muamara Kaddáfího v Libyi i Husního Mubáraka v Egyptě a na chopení se moci v těchto zemích. Katarské peníze vybudovaly mocné síly islámské ozbrojené opozice poté, kdy brutální syrský diktátor Bašár Assad směřoval ke zničení opozičního povstání. Katarskými penězi byl a je živen teroristický Islámský stát v Sýrii a Iráku. A katarské peníze stojí za radikálností Hamasu v Gaze, neboť jen při důsledném odmítání míru s Izraelem a při pravidelném ozbrojeném napadání židovského státu se otevírá pro palestinskoarabské islamisty katarská peněženka a vůdcové Hamasu mohou mít bezpečné útočiště v Kataru. Katarského avanturismu a podpory radiálních islamistů už mají plné zuby i jeho sousedé. Saúdská Arábie, Bahrajn a Spojené arabské emiráty kvůli katarskému vměšování do svých vnitřních záležitostí a ohrožování regionální stability už v březnu 2014 odvolaly své velvyslance z Dauhá.

K zásadnímu oslabení radikálního sunitského islámu na Blízkém východě a vlastně po celém světě nestačí likvidovat jednotlivé islamistické velitele a bojovat s jejich stoupenci. To sice krátkodobě může radiální sunity oslabit, ale brzy se vynoří další džihádističtí vůdcové a další následovníci.

Nestačí hada mlátit klackem přes záda, je třeba mu useknout hlavu.

Katarská vládnoucí rodina spoléhá na podporu USA, jejichž letectvo má v zemi strategickou základnu. Nabízí se ale otázka, jak velký je tento přínos ve srovnání se škodou, kterou katarská vládnoucí rodina v regionu páchá. Pokud není tajným plánem USA radikální překreslení mapy Blízkého východu a vytvoření rozsáhlého agresivního a radikálního sunitského státu, je na čase vládce Kataru „vyměnit.“ Byla by to spravedlivá odplata za to, jak vládcové Kataru škodí po celém Blízkém východě a současně přiměřené varování pro další podobné proklatě bohaté a nudící se feudály, zejména ty v Rijádu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv