… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Osama Hamdán mluví o Moše Feiglinovi na CNN 5.00/5 (100.00%) 20 ohodnocení

Mluvčí Hamásu Osama Hamdán se podobně jako další představitelé Hamásu objevuje na CNN a v dalších západních sdělovacích prostředcích, kde přednáší o svém pohledu na Židy a na izraelskou politiku. Díky nevládní organizaci MEMRI se CNN dozvěděla, že Osama Hamdán zopakoval na televizní stanici Hamásu starou protižidovskou pomluvu o krvavých macesech.
Doslova Osama Hamdán prohlásil: „Izraelci se zaměřují na zabíjení dětí. Myslím, že se to opírá o historicky doloženou židovskou a sionistickou mentalitu, která se stala závislou na zabíjení žen a dětí. Všichni si pamatujeme, jak Židé zabíjeli křesťany a jejich krev přimíchávali do svatých macesů. To není smyšlenka nebo scéna z filmu. Je to fakt ověřený jejich vlastními knihami a historickými důkazy a dělo se to všude, tady i tam.“

CNN v rámci vyváženosti a přiměřenosti pozvala mluvčího Hamásu do vysílání, aby svoji pravdu lépe osvětlil. Pan mluvčí měl co dělat, aby se nezačal smát na celé kolo. Plně svůj čas ovšem využil. Nejdříve se pustil do místopředsedy Knesetu Mošeho Feiglina, kterého viní z publikace plánu na „Kompletní destrukci Palestinců v Gaze“ a z úmyslu založit pro Palestince „koncentrační tábory“ za účelem „genocidy“. Nemýlíte se, v uvozovkách jsou slova, která mluvčí Hamásu opravdu použil. Dodal ještě, že právě Feiglin je spojený s pradávnou historií, kterou jak řekl doslova: „hájila církev, nikoli my.“ Dále mluvčí Hamásu řekl: „Zneužívají má slova. při téže příležitosti jsem řekl, že nemáme se Židy problém.“ A pokračoval: „Jsme proti novým nacistům tohoto století, jako jsou Netanjahu a Feiglin a někteří další přední představitelé Izraele.“

Člověk by čekal, že po takovém v pravém slova smyslu nenávistném projevu CNN pozve místopředsedu Knesetu Mošeho Feiglina, aby osvětlil, co vlastně jeho plán znamená. Na to ovšem CNN už ovšem nezbyl čas, takže se diváci nedozví, za co Hamás Feiglina tak plísní.

Co tedy Feiglin opravdu navrhuje?
Plán místopředsedy Knesetu vychází ze současné situace. Většina obyvatel Gazy chce odejít a začít žít jinde. Reprezentaci Gazy tvoří (za použití nesnesitelného násilí) různé teroristické skupiny. V horizontu několika měsíců až dvou let si teroristé vždy znovu vynucují vojenskou konfrontaci s Izraelem, ať již střelbou raket, pozemními či podzemními útoky nebo útoky přes moře. Zároveň tytéž teroristické skupiny drží gazanské civilisty v šachu, aby dosáhly co největšího počtu civilních obětí, jimiž chtějí ohrozit Izrael v mezinárodní aréně.

Feiglin proto navrhuje evakuovat před boji civilní obyvatelstvo (ať již do Egypta, do Izraele nebo do již ovládnutých částí Gazy), ovládnout Gazu a neutralizovat místní teroristy. Následně v horizontu několika let nabídnout civilnímu obyvatelstvu v Gaze peněžní pobídky, které jim pomůžou začít život jinde. Ti, kteří nebudou mít zájem z Gazy odejít, mohou zůstat a časem dostat tatáž práva, která mají dnes obyvatelé východního Jeruzaléma, což jim umožní svobodný pohyb po Izraeli a možnost legálně v Izraeli pracovat, nedá jim to ovšem možnost kandidovat či volit do Knesetu, podobně jako třeba mnozí obyvatelé území ovládaných Spojenými státy nemohou volit či kandidovat do federálních institucí.

Na reportáži CNN je vcelku zarážející, že slouží jako fórum, v němž představitel teroristické organizace Hamás s neuvěřitelnou lehkostí šíří pomluvy o izraelských politicích a o Židech obecně. CNN mlčky předpokládá, že si diváci sami nějak fakta seženou. Takže pro pořádek: Macesy jsou rychle upečená mouka s vodou. Moše Feiglin nenavrhuje koncentráky. A Hamás je teroristická organizace, která podle svých vlastních slov chce vyvraždit všechny Židy, miluje smrt a nemá smysl jí věřit, když něco šíří do světa v angličtině.

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv