… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Pohled z Jeruzaléma – část první 5.00/5 (100.00%) 13 ohodnocení

Gates of Mercy Beautiful Gate ׳©׳¢׳¨ ׳”׳¨׳—׳ž׳™׳Byl jsem požádán abych napsal jaké to je zde u nás po válce, jenže ona samotná otázka v podstatě není, válka zde neskončila. Možná k jejímu položení vede oznámení o příměří nebo vyjádření a postoj Izraelské vlády. Jestliže se ale bombardování izraelských měst snížilo pod sto raket (kolem sedmdesáti) denně nepovažuji to za nějaký stav míru. Bude li mě o tom poučovat kdokoliv, mír je stavem požehnání, i krutá řecká tradice definuje mír alespoň jako stav mezi dvěma válkami, nicméně nazývat současný stav mírem by bylo výsměchem lidství. Nicméně nejsou to jenom ony rakety. Čím tedy začít, čtvrt na dvanáct v noci, kromě tohoto článku který tu mám před sebou sepisuji svoje komentáře k Talmudu, žena právě šla spát, spí i všechny děti ve svých pokojích i novorozený Joel ve své postýlce, i maminka která je u nás na návštěvě. Silné houkání sirény pronikne hlubokou nocí a pronikavý hlas se snaží vzbudit ze spánku všechny, aby utíkali do krytů. Dům kde bydlíme s prosklenými stěnami takový kryt v bytě nemá. Dnes je již povinností, aby každý dům měl jednu místnost jako kryt nicméně jej nemáme. Ono i vzbudit šest dětí a odvést je do nějakého místa je nemožné. Pouze když si hrají na zahrádce nebo na dvorku tak je přivedeme dovnitř. Nyní se již nedá nic dělat to vše člověku proletí hlavou při studiu stránky Talmudu a hlavně myšlenka hlouběji se pohroužit do studia aby Bůh Jisroele jediný kdo nás chrání ochránil svůj lid, siréna již houká dlouho přes nekonečnou minutu za chvíli raketa dopadne slovy našich moudrých které pročítám pronikne výbuch, snad se s Jeho pomocí nikomu nic nestalo a nyní vstávám zkontrolovat všechny v domě kdo spí a koho je zapotřebí utěšit. Máte-li telefon nebo počítač přijde vám varování někdy i několikrát během minuty se dozvíte že znovu padají rakety. Následují dlouhé vteřiny čekání a modlitby, někdy ani na to není čas. Některé rakety nebyly systémem zachyceny a slyšíme pouze rány výbuchů a poté štěkání psů Můj syn Jochanan, který byl na návštěvě v Evropě dostával na svůj telefon také tato upozornění, nicméně nejstrašnější zážitek pro něj bylo, když v Brně byla zkouška sirén, samozřejmě byl poučen v chejderu jak se při ohrožení raketami chovat, kde se schovat, jak chránit hlavu, válce nelze utéci hlas hrůzy jej zachytil i tam na vzdáleném evropském kontinentu a jen pomalu poslouchal vysvětlení že se vlastně nic nestalo.

Vraťme se k nám ortodoxní žena s dětmi stojí na přechodu a arabská řidička ji dává pokyn že může přejít nicméně jen proto aby potom ihned se pokusila všechny prudkým najetím zabít. Řidič bagru zaútočil se svým strojem na autobus, pracovníci v restauraci se pokusili přidat jed do potravin židovským hostům, každý den řada těchto útoků roste. Zaměstnanci nemocnice napadli své pacienty, házení kamení fanatického davu, střelba na auta jedoucí na silnicích. . Večer jsem měl jako každý týden po skypu přednášku v českém jazyce, raketové útoky nás přerušili celkem pětkrát, přičemž jednou rakety dopadly asi kilometr od nás v arabském městečku Abu Goš.

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv