… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Příměří prodlouženo o pět dnů 4.64/5 (92.73%) 11 ohodnocení

img523224Těsně před skončením příměří během nějž mělo být dohodnotu jakým směrem se posune situace v Gaze a Izraeli bylo v Káhiře vyhlášeno, že příměří se prodlužuje o pět dnů. Již skutečnost, že se nehovoří o hodinách, ale o dnech je určitý posun. Mluvčí Hamásu odmítl odpovědnost své organizace za střelbu raket ve středu v noci v 21.00. Další rakety byly vystřeleny z Gazy během tiskové konference těsně před půlnocí. V rámci již uzavřených dohod bylo oznámeno rozšíření pásma pro rybolov pro obyvatele Gaze, to vstoupí v platnost již zítra. Během tiskové konference nebyly poskytnuty informace o tom, zda Hamás vydá ostatky dvou padlých izraelských vojáků  Orona Shaula z.l. a Hadara Goldina z.l.

8 reakcí na Příměří prodlouženo o pět dnů

 • smal napsal:

  Je mně známo, že nemám dost informací, abych byl schopen situaci kvalifikovaně posuzovat. Obávám se, ale že přistoupit na příměří s naprosto neseriosním partnerem (velmi diplomaticky řečeno) je velká chyba. Arabové využijí čas jen na přeskupení sil a doplnění munice, a těch šedesát izraelských vojáků vlastně padlo zbytečně. Problém nebyl vyřešen a bezpečnostní situace Izraele se z dlouhodobého hlediska nijak nezlepšila. A v OSN, HRW a jiných nepotřebných organisacích bude izraelská armáda stejně i nadále kritizována a odsuzována. Žvásty o mrtvých civilistech v Gaze mě nedojímají. Slovo civilista asi bude mít něco společného s civilizací, že jo? Když, ale vidím jásající davy nad každým mrtvým Izraelcem nebo při návratu mnohonásobných vrahů izraelských dětí, tak jsem přesvědčen, že nejde o „civilizované civilisty“. Není jich škoda. Celkem zahynulo zhruba za měsíc trvání operace asi 1800 osob, převážně díky taktice Hamásu, což jen svědčí o velice ohleduplném vedení bojové činnosti ze strany IDF, často s rizikem vlastních ztrát. Vzpomene si dnes někdo, že třeba 23. a 24.3. 1945 napadli Spojenci železniční stanici České Velenice a při náletech celkem zahynulo 1303 osob. Muslimské demonstrace v Británii, Francii či jinde nejsou pro mě relevantní, i když se nám naše média snaží podsunout jak obrovský je odpor tamější veřejnosti. Vzpomněl jsem si ještě na události z Alžírska, když se slavil v květnu 1945 konec války a Arabové začali, bez zjevného důvodu, vraždit osoby evropského původu. Zřejmě je „frustrovala“ porážka Německa. Tak si myslím, že v chování ze strany muslimů se nic za těch skoro 70 let nic nezměnilo. Bohužel mě nenapadá jak efektivně Izrael z Česka podpořit? Něco podepsat už dnes zřejmě nestačí.

 • Sabra napsal:

  Že tak zvaná západní kultura je zženštilý degenerovaný důvěřivý a naivní blbec snad nemusím připomínat. A v této tzv. civilizované kultuře se vždy najdou hromady naivních rádoby lidumilů, kteří budou protestovat proti tomu či onomu. Arabům není radno věřit, ale to mnozí nechtějí pochopit. Bohužel, mír je si třeba vybojovat. Smlouvy jsou jen cáry papíru na podpal. Na Araba vždy platil jen bič a neobracet se k němu zády, protože jinak ti kindžál vrazí do zad!!! Je třeba je hladit a hladit, až do úplného vy……í. Teď budu za zaujatého rasistu a xenofoba. Ale ať si…

 • Tomas napsal:

  k adminovy: kecáš….Hamás a jiné organizace stejného teroristického zaměření musí být zlikvidovány !!!! Gaza vylidněna-Plastelince přestěhovat třeba do Saudské Arabie,jsou to přece stejní Arabové,já proti nim nic nemám,pásmo Gazy dát Egyptu a Západní břeh Jordánsku.Nenecháme se vyvraždit,nejsme v KZ jako naši předkové…moje babička se z TEREZÍNA n e v r á t i l a.

 • Refael napsal:

  Admin:

  Co přesně znamená „3 dny výstražný ban“, přesně? To jako nesmí Tomáš 3 dny pročítat Eretz :-).
  Jinak se ptám vážně?

 • admin napsal:

  Rafaeli, konečně mi v dobrém slova smyslu trošku cuknul koutek 😉
  K vaší vážné otázce – 3 dny nebude moci psát komentáře.
  Není to totéž co permban (neboli perník, též velký banán) – uživatelský účet nebyl zrušen, byl pouze na 3 dny zmrazen.
  Číst může kdokoliv i bez registrace, která slouží jen k možnosti psaní komentářů.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv