… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Lépe eliminovat na místě, než zatknout a věznit + video 4.95/5 (99.05%) 21 ohodnocení

teroristV úterý 23. září, den před zahájením nového židovského roku 5775, byla završena akce „Vraťte se bratři – שובו אחים“. Akce, která měla zpočátku za úkol vypátrat a osvobodit tři studenty ješivy Gilada Saara (16), Naftaliho Frenkela (16) a Ejala Jifracha (19), kteří byli uneseni v Guš Ezion teroristy Hamásu 12. června t.r. To se ještě nevědělo, že byli téměř ihned po svém únosu teroristy zavražděni. První předpoklad byl, že se je budou teroristé snažit vyměnit za vězněné teroristy v izraelských věznicích, podobně, jako tomu bylo s uneseným vojákem IDF Giladem Šalitem. Společná akce „Vraťte se bratři“ IDF, Pohraniční stráže a Šabaku, začala o den později, 13. června, a to pročesáváním relevantního území mezi Guš Ezionem a oblastí Hebronu. Během krátké doby došly bezpečnostní složky k závěru, že se nejedná pouze o únos, ale o také o trojnásobnou vraždu unesených studentů. Bylo zahájeno pátrání po tělech zavražděných, ale především po jejich přímých únoscích a vrazích, po Marwanovi Kawasmem (29)a Aamarovi Abu Aiša (32). Díky informaci Šabaku byl objeven v Hebronu tajný byt, v němž se ukrývali hledaní teroristé.

To umožnilo společnou akci speciální policejní jednotky – ימ“מ a IDF, která měla za úkol je zatknout. Tu začali teroristé ze svého úkrytu střílet na naše bezpečnostní složky, které palbu opětovaly a během přestřelky nebezpečné teroristy zneškodnily. Po úspěšné akci v Hebronu předseda vlády Benjamin Netanjahu poděkoval izraelským bezpečnostním složkám za jejich odvážnou a úspěšnou akci. Připomeňme, že likvidaci nebezpečných teroristů předcházelo ještě minulý měsíc zatčení Husáma Kawasmeho, který přímo velel únosu a vraždě tří studentů. Husám Kawasme je příbuzný rodiny vraha Marwána Kawasmeho. Můj osobní názor je, že takoví teroristé se mají likvidovat na místě, neboť pokud je izraelská bezpečnost zatkne, budou odsouzeni například ke třem doživotním trestům vězení (za trojnásobnou vraždu). Nakonec se může stát, že bude unesen jiný „Gilad Šalit“ a Izrael za jeho propuštění osvobodí další stovky teroristů z věznic, včetně odporných vrahů jako byli Marwán Kawasme a Aamar Abu Aiša. Těžko pochopit skutečnost, že izraelský zákon, který počítá s trestem smrti (viz Eichmann), jej v následujících desetiletích nepoužil ani k arciteroristům. Vždyť ani z náboženského hlediska nelze nic namítat, neboť sám Hospodin, který je nanejvýš spravedlivý, prohlásil: „Kdo prolije krev člověka, toho krev bude člověkem prolita.“ (Genesis 9,6).

video © IDF (Cahal)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv