… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Starost na Islandu – bojkot Izraele 4.90/5 (98.00%) 10 ohodnocení

logoNyttZpravidla v eretz.cz neradi publikujeme informace o nepřátelích Izraele, ale situace, kdy se na Islandu sejde skupina lidí, kteří mají  následující program je poněkud tragikomická. Proto tedy publikujeme překlad z Islandského portálu BDS o tom, jak se nejlépe bojuje proti Izraeli. Bylo by to směšné, ale přecejen na facebooku tato skupina má bezmála 2500 lajků. Přitom na Islandu žije velmi malá židovská komunita, čítající méně než 100 členů. Většina Islanďanů se během svého života asi ani s Izraelcem, ani s Palestincem nesetkala.

BOJKOT

Vystupování namířené proti výrobě a obchodu jak s izraelskými, tak mezinárodními korporacemi, které těží z porušování práv Palestinců ze strany Izraele. Také proti izraelským sportovním, kulturním a akademickým institucím. Každý se může zapojit do bojkotu izraelských výroků tím, že si zjistí, jestli je výrobek vyrobený v Izraeli nebo izraelskými společnostmi. Účastníci bojkotu tak odrazují firmy od nákupu a prodeje izraelských výrobků.
Izraelské kulturní a vzdělávací instituce, stejně jako sportovní aktivity, jsou přímo zapojeny do útlaku Palestinců. Izrael se snaží jejich prostřednictvím vylepšovat svůj image po celém světě. K ukončení tohoto stavu vyzvalo mnoho vědců, umělců i obyčejných spotřebitelů, aby všichni zanechali spolupráce s Izraelem a ignorovali jej. Stále rostoucí počet umělců také odmítl Izraeli svá vystoupení nebo výstavy svých děl.

FINANČNÍ AKCE
Volně držená aktiva jsou opakem investic. Cílem výběrů z fondů a prodeje podílů společností je, aby se obrátil proti izraelským společnostem, které porušují práva Palestinců, a zajistí, že investiční fondy nebudou použity na financování těchto společností. Fondy, které investovaly do takových společnosti stáhnou své investice zpět, a dají tím  na vědomí, že nesouhlasí se směrováním  Izraele a porušováním práv Palestinců. Rovněž jsou vyzývány firmy a korporace, aby využily svého ekonomického vlivu k donucení Izraele uznat palestinská práva.

NÁTLAK
Nátlak a sankce jsou nezbytné ve snaze vyjádřit nesouhlas s jednáním státu. Spolupráce s Izraelem v oblasti diplomatické i v oblasti mezinárodního obchodu je finanční podporu a diplomatickým poselstvím, že zločiny izraelského státu jsou ignorovány. Nátlak a protesty proti Izraeli donutí ostatní země přiznat izraelské porušování mezinárodního práva  a nadále nenést spoluvinu na zločinech Izraele.

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv