… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hranice demokracie podle poslankyně Knessetu Hanín Zuabí 5.00/5 (100.00%) 13 ohodnocení

Zuabi a pal. vlajkaV pondělí, 27. října bylo slavnostně zahájeno zimní zasedání Knessetu, na němž též vystoupil izraelský prezident Reuven (Rubi) Rivlin. Poslanci arabské nacionalistické strany Balad však slavnostní zasedání bojkotovali na protest proti rozhodnutí parlamentního Výboru pro etiku na půl roku vyloučit jejich kolegyni Hanín Zuabí ze všech jednání Knessetu. Výbor pro etiku se rozhodl potrestat Zuabí za její neustálou slovní podporu palestinských teroristických organizací na půdě Knesetu. Na tiskové konferenci, kterou uspořádali poslanci strany Balad v budově izraelského parlamentu vyjádřila poslankyně Zuabí svůj hněv nad tím, že jí byla na šest měsíců zakázána účast na zasedáních Knessetu a jeho výborů. Slovutná poslankyně se na adresu zákonodárců vyjádřila slovy: „Když mě zakazují účastnit se práce v Knessetu, říkají tím vlastně, že nechtějí Araby, chtějí pouze hodné Araby podle svého gusta. My však nebudeme hodnými Araby.

V právním státě členové parlamentu, kteří stojí za svým snem proti rasismu Zuabi a arabove a zločinnosti, proti utlačování a bojují za demokracii a rovnoprávnost, jsou považováni za příklad hodný následování.“ Ve své plamenné řeči Zuabí zkritizovala také izraelskou levici, která podle ní mlčí a nezúčastněně se na to vše dívá. Hanín Zuabí je notoricky známá svou neskrývanou podporou palestinských teroristů, které nazývá mučedníky-šahídy a hrdiny. Zuabí se účastnila v květnu 2010 plavby turecké lodi Mavi Marmara, jejímž cílem bylo prolomit blokádu Pásma Gazy nacházející se pod vládou teroristického hnutí Hamás. K teroristickému útoku na izraelské turisty na letišti v Burgasu v červenci 2012, při němž zahynul bulharský řidič autobusu a 5 Izraelců, Zuabí řekla v rozhovoru pro Desátý kanál izraelské televize, že „Izrael není oběť ani když jsou zabiti civilisté“. V létě, když byli uneseni a zavražděni teroristy Hamasu tři studenti ješivy, Zuabi prohlásila, že se nejedná o teroristický čin, ale o legitimní odpor.  Jaký je sen Hanín Zuabí a její strany Balad? Velice se podobá snu nacisty Konrada Henleina a jeho Sudetendeutsche Partei v Československu roku 1938. Podíváme-li se blíže na činnost arabské strany Balad, najdeme mnoho shodného s cíli a činností SdP. Přestože má zatím Hanín Zuabí poslaneckou imunitu, prokuratura ji navrhuje postavit před soud za urážku veřejného činitele a za pobuřování k násilí. K návrhu prokuratury se musí ještě vyjádřit právní poradce vlády Jehuda Weinstein.

3 reakce na Hranice demokracie podle poslankyně Knessetu Hanín Zuabí

 • Refael napsal:

  Snad o jako jedine prohlasuji, ze je to P— ! ! !(OMLOUVAM se ctenarum, ale u ni me nic mensiho nenapada).
  Pokud mi Admin zakaze dalsi diskuze, pochopim to, ale v tomto specifickym pripade opravdu nemohu jinak.

  Ona pred lety rikala, ze naschval provokuje, aby v pripade jejiho vylouceni mohla demonstrovat, ze Izrael neni demokraticka zeme. Tenkrat rozhovor delal pro Aruc 2 dnesni ministr financi Jair Lapid.

  Ptam se poslancu Knesetu- pravicovych, stredovych i levicovych, jak dlouho ona bude pomlouvat nasi zemi v zahranici jako poslankyne(pred par mesici rekla pro iran.TV, ze Izrael je nejhorsi zeme na Strednim Vychode), ze vojaci nase IDF jsou horsi nez IS, arab.posluchacum rvala, ze se my(Zide) musime velmi bat chodit po ulicich v Haife atd., atd.?

  Jak dlouho, jak dlouho ? ? ?

  Vite, vice jak castokrat nesouhlasim s arab.poslanci, kteri neprimerene kritizuji zemi, ovsem maji jistou politickou kulturu a respektuji je v demokracii, ovsem tato Zoabi je naprosto politicky vulgarni a nema mit prostor v Knesetu.

  • admin napsal:

   V poklidu, Rafaeli, neshledávám na znacích „P—“ nic závadného 😉 To kdybyste napsal „voblutka“, to by bylo jiné kafe, to bych se nad tím snad i pozastavil 😀

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv