… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izraelští občané kteří se příhlásí do řad IS musí být zbaveni izraelského občanství 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

ISILMinistr turismu Uzi Landau se včera obrátil na předsedu vlády Benjamina Netanijáhúa s prosbou zbavit občanství každého Izraelce, který se přihlásí a bude bojovat v řadách teroristické organizace Islámský stát (IS). V dopisu, který Landau poslal v této záležitosti předsedovi vlády mimo jiné uvádí, že je třeba okamžitě jednat a nedopustit návrat zpět do Izraele každého, kdo se přihlásil do služeb IS v cizině a je nutné s okamžitou platností zrušit jejich izraelské občanství. Ministr Landau se odvolává nejen policejní dokumenty, ale i na dokumenty Služby všeobecné bezpečnosti (ŠABAK), které uvádějí, že již více než třicet izraelských občanů arabské národnosti se přidalo do řad bojových oddílů teroristů IS. Vzhledem k tomu, že tito noví teroristé IS jsou držiteli izraelského občanství, je pouze otázkou času, kdy se tito lidé přemění ve vražedné zbraně IS namířené proti nám, uvedl v dopisu ministr Landau.

V této souvislosti je nutno vzpomenout čerstvý případ izraelského občana – mladíka arabské národnosti, který měl v plánu se připojit k teroristům IS. Tento izraelský Arab spolu s třemi svými přáteli odjel před 14 dny do Turecka, odkud chtěli všichni nelegálně překročit hranice do Sýrie a přidat se k teroristům IS. Tento mladík, na rozdíl od svých druhů, však již v Turecku litoval svého činu a vrátil se zpět do Izraele. Po návratu do vlasti byl několik hodin vyšetřován izraelskými bezpečnostními orgány. Během vyšetřování byl dotázán na osoby, s nimiž se v Turecku sešel a na způsob jak probíhá nábor do řad teroristů IS mezi izraelskými Araby. Byl též dotázán co se týče totožnosti dalších izraelských Arabů, kteří by mohli přicházet v úvahu, že se přihlásí do řad IS.
Jisrael Ha-Jom 15.10.14

2 reakce na Izraelští občané kteří se příhlásí do řad IS musí být zbaveni izraelského občanství

  • talarich napsal:

    Souhlasím. IS se staví proti Izraeli a proti Židům. Tedy každý, kdo se vydá jim prakticky pomáhat na frontu, má přijít o občanství. Sám svým skutkem popírá existenci Izraele a tedy de facto i občanství státu Izrael.

  • Ripper napsal:

    za prvé, vždy se jedná o izraelské muslimy, a za druhé, musí se začít od kořenů zla, a to je v Knessetu u muslimských poslanců, kteří rozdmýchávají nenávist ve společnosti, kterou jen dále šíří a podporují Imámi v mešitách !

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv