… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Lieberman: Abu Mazen je antisemita a snaží se vyvolat nepokoje 4.89/5 (97.78%) 9 ohodnocení

images2EAK0T22Předseda Palestinské autonomie Mahmud Abbás (Abu Mazen) se vyjádřil, že Palestinci musí znemožnit Židům přístup na Chrámovou horu. Vyzýval masy „k obraně Svatého okrsku před Židy.“ Podle Libermanova vyjádření chce Abu Mazen vyvolat nepokoje prostřednictvím nejcitlivějšího místa, kterým je Chrámová hora pro obě etnika. Liberman uvedl, že Palestinská autonomie pod Abbásovým vedením je odpovědná za poslední vlnu nepokojů na Chrámové hoře.
Uveďme, že během svátků Sukot byl umožněn přístup na Chrámovou horu mnohem více židovským skupinám než je tomu obyčejně po většinu dní roku, kdy je mnohdy Chrámová hora pro návštěvy Židů uzavřena. Abu Mazenova slova, uvedl Liberman, opět ukázala pravou tvář popírače hohokaustu, který hovoří o palestinském státu bez Židů. Abbás byl a zůstal antisemitou, který ve slušivém obleku a s líbivými slovy určenými pro mezinárodní společenství stále více a více podněcuje nenávist k Izraeli a Židům a vyzývá k náboženské válce. Touto svou politikou se Mahmud Abbás postavil do jedné řady s radikálními islamistickými organizacemi jako jsou IS a Džabhat a-Nusra, které vyhlásily džihád. imagesZDCZBBLP

V pátek Abu Mazen , který předsedal sjezdu Fatahu, upozornil na zhoršující se bezpečnostní situaci na Chrámové hoře. Předseda autonomie zdůraznil, že se množí pokusy osadníků a radikálních živlů proniknout do posvátného okrsku a vyprovokovat tam násilnosti. Abu Mazen ještě na sjezdu prohlásil, že „naše mešita Al-Aqsa je naším svatým místem a osadníci nemají právo na něj vstoupit a poskvrnit je.“ Také předseda politického křídla Hamásu Chálid Mašál obvinil Izrael, že se snaží ovládnout Chrámovou horu s mešitou Al-Aqsa a řekl, že „izraelská vláda zneužívá konfliktu v Iraku a Sýrii, aby judaizovala Chrámovou horu. Tento izraelský pokus však arabský a muslimský svět nepřejde mlčením“, uvedl Mašál.
(Uveďme, že ten, kdo se choval jako násilní chuligáni a kdo házel kameny, zápalné láhve a plival na pokojné židovské návštěvníky Chrámové hory o svátku Sukot, byla radikální muslimská arabská mládež. Titíž radikálové házeli kameny na modlící se Židy u Zdi nářků. Pozn. překladatele D.M.).
Israel ha-Yom 19.10.2014

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv