… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nadace paní Kerryové podporuje protiizraelské aktivisty ? 4.42/5 (88.33%) 12 ohodnocení

Conflict kitchen logoConflict Kitchen je pop-up restaurace v pennsylvánském městě Pittsburghu (USA). Conflict Kitchen neboli Konfliktní kuchyně se nalézá na křižovatce mezi dvěma pittsburskými univerzitami. Myšlenka vedoucí k otevření takové restaurace byl pokus prostřednictvím národních jídel učit studenty o zemích, s nimiž jsou Spojené státy v nějakém konfliktu. Nedávno začala restaurace nabízet „palestinské sendviče“. Sendviče jsou baleny do papíru na němž jsou natištěny věty ospravedlňující palestinský teror nebo vyjadřující odpor k izraelské politice. Na sendvičových obalech například stojí: „Jak můžete srovnávat izraelské letouny F-16, které jsou nejlepšími válečnými prostředky na světě s několika sty podomácku vyrobených raket?“ Či další citát: „Co čekáte, když je zaháníte do kouta?“ Nejvýstižněji to vyjadřuje další citát z obalu na sendviče: „Palestinci prostě nedají Izraeli možnost zahájit odzbrojování. Oni jdou zabíjet a jdou na smrt.“

Teresa Heinz Wikipedia

Teresa Heinz-Kerry, foto Wikipedia

Tato slova jsou převzata z rozhovorů s různými „váženými“ Palestinci a nebyla nijak redakčně upravena. Kromě toho na sendvičových obalech je též uvedeno, že Conflict Kitchen sponzoruje, mimo jiné, i Nadace Heinz, v jejímž čele stojí manželka amerického ministra zahraničí Johna Kerryho Teresa Heinz-Kerry. Mluvčí neziskové organizace Heinz uvedl, že restaurace od nich obdržela v dubnu tohoto roku dar 50 tisíc dolarů, který ji měl pomoci s náklady spojenými s přemístěním provozovny na jiné místo v Pittsburghu. Mluvčí se také odmítl vyjádřit k dotazu, zda po zveřejnění výše uvedených skutečností bude Nadace firmy Hainz restauraci Conflict Kitchen nadále podporovat. Současně s tím však zdůraznil, že Nadace Heinz nesdílí názory, které jsou uvedeny na sendvičových obalech restaurace. Závěrem uveďme, že v restauraci Conflict Kitchen, kterou založili profesor umění Jon Rubin a jeho bývalá studentka Dawn Weleski, se nedávno konala diskusní setkání na nichž hovořili protiizraelští aktivisté, kteří přirovnávali Izrael ke státu apartheidu.

Conflict kitchen

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv