… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jeruzalém: teroristé zaútočili v synagoze ve čtvrti Har Nof 4.95/5 (98.95%) 19 ohodnocení

wipo63xs__w988h658q80

Foto z místa Kikar Shabat

Během ranní modlitby v jeruzalémské čtvrti Har Nof, vtrhli do synagógy dva teroristé ozbrojení sekyrami a pistolí a těžce zranili nejméně 9 modlících se. Podle sdělení Magen David adom (Červená Davidova hvězda) pět ze zraněných je v ohrožení života. Oba teroristé byli eliminováni policii. Podle komentátorů je záminkou k útoku na modlící se v synagoze spojení  se sebevraždou arabského řidiče autobusu, kterou různí vůdcové teroristických arabských uskupení včetně Hamasu označili za vraždu a sebevraha  za šahida. Čtvrt Har Nof a synagoga je ortodoxní.  Poslední  informace  hovoří o čtyřech mrtvých a osmi zraněných částečně velmi těžce. Necelou hodinu po teroristickém útoku již Hamás označil teroristy za šahídy a teroristický útok v synagóze za hrdinství. Předseda palestinské samosprávy Mahmoud Abbás dosud teroristický čin jednoznačně neodsoudil.

3 reakce na Jeruzalém: teroristé zaútočili v synagoze ve čtvrti Har Nof

 • Tangonela napsal:

  Jak už jsem psal v minulosti. To jsou důsledky ústupků teroristům. A bude to stále horší. Oni rozumí pouze síle. Je to tak těžké pochopit? Nemá snad Izrael skvělé vojáky? Úpřimnou soustrast rodinám zavražděných.

  • talarich napsal:

   Izrael je v těžké situaci. Neobejde se bez mezinárodního společenství. Kdyby se ocitnul v naprosté ekonomicko-bezpečnostně-sociální izolaci, tak by to mělo příliš tvrdý dopad na Izrael.
   Má sice jedny z nejlepších vojáků na světě, ale prohrává na poli veřejného mínění, protože stojí proti manipulativně-lživé kampani, která nehledí na fakta. Tudíž de facto vyhrát nemůže.
   Navíc je Izrael demokracií a tedy nemůže aplikovat podobné principy, které aplikuje Fatah nebo Hamas – například rasovou či náboženskou čistotu na svém území.
   Ale je pravda, že Izrael si v některých věcech sám zadělal na problémy, kdy skorem 20% izraelské společnosti jsou arabové (většina z nich muslimové), takže potenciální ohrožení bezpečnosti. Já vím, že třeba rodičové mohou být zastánci státu Izrael, ale jejich děti půjdou za svými kořeny nebo za skutečným textem koránu a změní se v lidskou bombu 🙁 proti tomu asi není řešení.
   Mohli bychom ale začít s tím, co můžeme pro Izrael udělat my: braňme pravdu a bojujme argumentama proti všem těm šílencům na diskuzních serverech českých deníků. Pomozme zvrátit veřejné mínění. A zkusme dosáhnout toho, že EU přestane finančně podporovat teroristy v čele s Mahmúdem Abbásem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv