… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Prohlášení českého ministerstva zahraničních věcí k teroristickému útoku v Jeruzalémě 3.50/5 (70.00%) 8 ohodnocení

Černínský palác

Černínský palác

Česká republika odsuzuje odporný a bezcitný teroristický útok na věřící v jeruzalémské synagoze. Vedle svého okamžitého dopadu takovéto činy jen dále zhoršují již tak napjatou situaci v citlivém a neklidném ovzduší města Jeruzaléma.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky se obrací na obě strany konfliktu, aby udělaly vše, co je v jejich silách, aby zklidnily situaci, a speciální důraz klade na ukončení jakéhokoli podněcování k terorismu či dokonce k oslavování jeho pachatelů.

Tato poslední událost opět dokazuje, že mír na bázi dvojstátního řešení je jedinou možnou alternativou. A že my všichni o něj musíme usilovat.

4 reakce na Prohlášení českého ministerstva zahraničních věcí k teroristickému útoku v Jeruzalémě

  • Scooolie napsal:

   Také to nechápu. Snad si české Zamini myslí, že po vzniku „Státu Palestina“ bude možné to teroristické území obehnat ostnatým drátem a nepouštět Araby do Izraele, aby tam páchali zločiny. Zamini ovšem jaksi nepochopilo, že v samotném Izraeli žije nemalá arabská menšina – a že zrovna tenhle masakr spáchali Arabové, kterým Izrael umožnil legálně na území Izraele žít a pracovat… Jak by tomu zabránil vznik „Palestinského státu“ nechápu.

   • talarich napsal:

    Možná zamini počítá s tím, že po vzniku druhého palestinského státu (neboť první tam už existuje) nejdřív přesune všechny araby do tohoto nově vzniklého státu a teprve až pak postaví vysokou a tlustou zeď.

  • cogavec napsal:

   Tato událost nijak nedokazuje nutnost dvoustátního řešení.Velmi naivní hodnocení ministerstva,alespoň tak se to jeví na první pohled.Třeba tak naivní nejsou,možná se chtějí zalíbit druhé straně,kdo ví? Každý ústupek Izraele si mohou zločinci vysvětlovat jako známku slabosti,a po každém ústupku se mohou stupňovat požadavky.Zatím se tak často dělo.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2014
Po Út St Čt So Ne
« Říj   Pro »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv