… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ukrajinský Žid bojující proti ruským separatistům hrdinou Ukrajiny 4.13/5 (82.61%) 23 ohodnocení

Ašer Josef Čerkarský, autor: Jevrejskij Kijev (http://evreiskiy.kiev.ua)

Ašer Josef Čerkarský, autor: Jevrejskij Kijev (http://evreiskiy.kiev.ua)

Se svým šedým plnovousem a samopalem Kalašnikov AK-47 vypadá Ašer Josef Čerkaský (Asher Joseph Cherkassky) jako Fidel Castro. Pro Ukrajince se tento ortodoxní žid, bojující v rámci praporu Dněpr (Днепр) proti proruským separatistům na východě země, stal hrdinou.

V neděli Čerkarského účast v boji ocenil jeden z nejmocnějších mužů současné Ukrajiny Boris Filatov (Борис Альбертович Филатов), zástupce a pravá ruka židovského oligarchy a guvernéra Dněpropetrovské oblasti Igora Kolomojského (Игорь Валерьевич Коломойский).

znak praporu Dněpr

znak praporu Dněpr

„Někteří z vás už (na Facebooku) viděli obrázek velkého chlapa s obrovským plnovousem, podobného Fidelu Castrovi. Jmenuje se Ašer Josef Čerkarský a je bojovníkem našeho praporu Dněpr. Snaha všech lhářů a zbabělců světa (včetně ruských rabínů, naslouchajících nesmyslům Putina s goeblesovským talentem*) nestojí tomuto člověku za reakci. Jediná věc, která ho skutečně trápí – nedostatek košer jídla. Toto je jeho země. Toto je země jeho dětí. I tato země jej vždy bude považovat za svého hrdinu a symbol odporu,“ napsal Filatov.

Rusko a jeho pátá kolona na Ukrajině s oblibou přehánějí roli ukrajinských krajních nacionalistů v současném ukrajinském politickém životě, včetně marginálních hlášeních se k odkazu válečného vůdce antisemitské Ukrajinské povstalecké armády Stěpana Bandery. Ortodoxní žid, bojující jako dobrovolník na straně ukrajinské vlády proti proruským separatistům a jejich ruským spolubojovníkům, je tudíž cenným nástrojem v rámci mediální války, kterou mezi sebou ukrajinští vlastenci a separatisté vedou.

* v původním textu není použito jméno ruského prezidenta, ale iniciály jeho dehonestující přezdívky VVCh (ВВХ), tj. Vladimir Vladimirovič Chujlo

Борис Филатов восхваляет ортодоксального еврея, мужественно сражающегося в батальоне „Днепр“  – původní zpráva webu Jevrejskij Kijev (rusky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv