… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Benjamin Netanjahu před setkáním s Johnem Kerrym v Římě – neustoupíme diktátu + video 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

Těsně před odletem do Říma řekl dnes (v pondělí ráno) předseda vlády následující: „Během minulých lest se vždy čas od času objevily pokusy diktovat nám podmínky, které by poškodily bezpečnost Izraele a nepřispěly ke skutečnému míru. Tentokrát také nepodlehneme diktátu jednostranných kroků, které jsou časově omezené, v této době, kdy se po celém světě šíří radikální islám.“ K současné situaci v Austrálii, řekl : „V realitě, kdy islámský teror rozprostírá své sítě na každém místě, se budeme bránit jakémukoli  pokusu, aby se tento teror dostal k nám domů, do Izraele a toto říkám, zcela jednoznačně. Neustoupíme diktátu v jakékoli formě. uzavřel prohlášení Netanjahu. V Římě se Netanjahu setká s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym. Natanjahu chce přesvědčit Spojené státy, aby na pokus palestinské  delegace, vyhlásit stát s tím, že Izrael dostane dva roky na to, aby vyklidil Judeu a Samaří a tak „ukončili okupaci“,  uvalili  veto. Palestinci s tímto návrhem přišli dříve, než se předpokládalo.  Obama a jeho evropští spojenci chtějí palestinský návrh použít jako nátlak na Izrael. Na druhou stranu by taková zrada Izraele posílila pozici Netanjahua ve volbách 17. března.

Jedna reakce na Benjamin Netanjahu před setkáním s Johnem Kerrym v Římě – neustoupíme diktátu + video

 • BohemianAnonymus napsal:

  Můj pohled na územní celistvost Izraele je obsažen v mém článku článku z r. 2009 na adrese:

  http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=9491

  Z článku vyjímám:

  Princip výměny území za mír byl v malém realizován v Gaze. Výsledek? Z tohoto území pršely rakety na Izrael – Izrael tedy dostal výměnou za území TEROR. Jakou má v tomto světle cenu mírová dohoda z Osla z r. 1993? Dohoda byla uzavřena s OOP, nikoli však s Hamasem (vznikl 1987, vyhrál volby v r. 2006), který tehdy na politické scéně ještě nebyl. A protože je Hamas na oficiálním palestinském vedení nezávislý a určuje politický vývoj na palestinském území, je dohoda z Osla bezcenná – prostě Hamas se jí necítí vázán. Pokud bude Izrael jednat s každou organizací, která se časem vynoří a bude ho ohrožovat, pak se odsuzuje k neúspěšným jednáním donekonečna.

  Důležité je toto hledisko: jestliže z Gazy prší rakety na Izrael, svět to nevnímá jako teroristický útok proti suverénnímu státu. Podnikne-li ale Izrael na obranu svých občanů protiakci, celý svět ho za to odsuzuje. Vláda, která nechrání své občany, nemá právo na existenci.

  Jak se ale bude situace vyvíjet, dojde-li ke vzniku suverénního palestinského státu? Nebudou z tohoto území pršet rakety na Izrael, jako v dnešní době z Gazy? Jelikož skutečná změna nenastala, pak z toho, co se už stalo, lze usoudit na to, že budou raketové útoky pokračovat– jenom s tím rozdílem, že budou rozsáhlejší a tvrdší, protože si palestinský stát nakoupí tyto moderní zbraně legálně, tedy přestane jejich domácí výroba, jako tomu bylo v Gaze –a Izrael proti tomu nebude moci téměř vůbec nic dělat.

  Důležitá je i ta okolnost, že pokud by se Izrael bránil vojenskými prostředky jako nyní v Gaze, svět to bude vnímat jako napadení suverénního státu. Palestinský stát pak bude mít celý svět na své straně. Izraelští politici si odmítají připustit, že konflikt nemá v lidské rovině východisko a proto svou bezmocnost a bezradnost kompenzují tím, že se honí za fatamorgánou.

  Musím tedy konstatovat, že všichni ti, kteří chtějí vytvořit palestinský stát na biblickém území, postrkují Izrael směrem k mezinárodnímu válečnému konfliktu.

  Jak jsem již výše napsal: Odstoupí-li Izrael jakoukoli část svého území, odsuzuje se k tomu, aby ho později za velikých obětí dobýval znovu. Žádný z izraelských politiků nemá mandát na to, aby odstoupil byť i nepatrnou část území – protože hranice státu Izrael nevznikly následkem vojensko-politických tlaků, ale byly výslovně stanoveny Hospodinem. Vyhánění a masakry Židů v mnohých státech světa dokazují oprávněnost izraelského státu na jeho biblicky definovaném území.

  Izraelský národ má tu zvláštnost, že těžko může žít mimo prostor který mu vymezil Hospodin. Viz tento text:

  5M. 28:65,66: „Mezi těmi pronárody nebudeš mít klidu, ani tvá noha si neodpočine. Hospodin ti tam dá chvějící se srdce, pohaslé oči a zoufalou duši. Tvůj život bude viset na vlásku, v noci i ve dne se budeš chvět strachem a nebudeš jist svým životem.“

  Pokud ale vznikne palestinský stát na biblickém území se souhlasem Izraele, bude tím opuštěno biblické hledisko – proto NUTNĚ nastoupí mnohá hlediska lidská, za kterými se budou skrývat Boží soudy. Nechť si politici Izraele uvědomí to, že vznikne-li na biblickém území palestinský stát, pak opovrhli Božím darem. Hranice palestinského státu nikdy nebudou definitivní a budou se neustále rozšiřovat na základě mnohých lidských hledisek – protože biblické hledisko bylo opuštěno. Rozšíří se tedy na základě např. populační exploze, usnadnění komunikace, správy, přístupu k nejrůznějším zdrojům, etc. – a Izrael pak bude moci naříkat jen sám na sebe. PALESTINSKÝ STÁT NA BIBLICKÉM ÚZEMÍ PROBLÉM NEŘEŠÍ.

  Můj komentář:

  Moje úvaha vycházela z faktu, že hranice Izraele byly pevně stanoveny Hospodinem (odkazy na biblické texty jsou uvedeny výše), a to jednou provždy. Tedy hranice státu Izrael by se měly přibližovat k hranicím vytyčeným v Bibli a nikoli se od nich vzdalovat, o čemž se dnes v Izraeli uvažuje. A že samotný Izrael nemůže se svou zemí svévolně nakládat, nám říká text (3M. 25:23, 24). ZEMĚ JE HOSPODINOVA!!!
  BA

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv