… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
O Betlému jinak než ministr Zaorálek 4.72/5 (94.40%) 25 ohodnocení

21374_10152236645270511_1487413179_n

Servírování kávy v uprchlickém táboře.

Betlém se skloňuje v rámci Vánoc ve všech pádech. Vloni se tam dokonce zúčastnila na vánoční mši tehdejší „ministryně zahraničí“ celé Evropy. Letos se vše obešlo ve větším klidu a nikoho osud betlémských křesťanů příliš nezajímá. Kdo by ale v České republice chtěl získat informace, mohl si přečíst vyjádření ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka o jeho návštěvě Betlému v listopadu 2014. K tomuto článku se vyjádřil poměrně obšírně Pavel Kuča, který pochází z Krnova a Izrael a území Palestinské samosprávy navštívil několikrát. Získal tak pohled celkem objektivní na to co se děje v „podhradí“ tedy jaká je situace lidu Izraele  a lidu Palestiny. Jeho pohled je jistě ovlivněn místem odkud pochází, totiž z Krnova, kde snad na každém kroku je patrný evropský problém uprchlíků a jejich osudů, proto je tak citlivý k problematice uprchlíků, potlačování lidských práv a není ochotný přijímat fráze ochotně omílané politiky ze všech stran politického spektra. Zde je odpověď na článek v Novinkách:

Betlém 2014 – NESOUHLASÍM SNAD S NIČÍM, CO SE V ČLÁNKU NÍŽE PÍŠE: v táboře Aida jsem byl 2x, přičemž jednou mne přítel Omar hostil u sebe doma. Já pro něj na českém velvyslanectví doslova vyprosil povolení k návštěvě Česka. Po návštěvě Česka Omarovi palestinský hoteliér přestal dávat práci. Vždyť v tomto „táboře“ (jsou to domy a ulice jako každé jiné) žije 5,5 tisíce lidí a je to plně pod PALESTINSKOU správou (nepočítáme-li občasné zásahy izr.armády). Za bídu těchto lidí mohou PALESTINŠTÍ vládci a boháči. Proč by jako měli jezdit pracovat do izraelského Jeruzaléma? To je přece totální schizofrenie: mají být dva státy, a přitom by ten židovský měl jako otevřít hranice všem obyvatelům toho palestinského?? Nejvíc to teda fakt „sedí“ od soudruha Zaorálka: když jsem pracoval pro Českou televizi, pozval jsem do Dobrého rána z Ostravy jednatele sudetoněmeckého landsmannschaftu. Zaorálek (byl předsedou sněmovny) pak ZAVOLAL DO STUDIA, že co si to jako dovolujeme zvát lidi, co poškozují ČR. Hlavně že jsme jich vyhnali 3 miliony. Proč se ty 3 miliony nerozmnožily na 10?, proč nežijí v Bavorsku v uprchlických táborech? a proč nám do Prahy nejezdí explodovat v autobusech?? A vždyť většina Izraelců jsou také uprchlíci: z Evropy i z arabských zemích, kde nechali své majetky, mnozí životy. A copak jim EU posílá miliardy jako palestinským zkorumpovaným vládcům? Problém palestinských uprchlíků je uměle živený, je to politický nástroj. Navíc většina těch lidí odešla z území, které OSN roku 1947 přiznala Židům, podle instrukcí arabských lídrů s tím, že se za pár týdnů vrátí, až sdružené arabské síly společně zničí nový židovský stát a zaženou Židy do moře. p.s.: K čemu je OSN? Ve válečných konfliktech její vojáci většinou jen (sorry) čumí, jak se strany vraždí. Maximálně znásilní nějaké děti (to se asi stává výjimečně, doufám) a to se pak zamete pod koberec, bo OSN je přece čistá. Její představitelé jednoznačně PARAZITUJÍ na konfliktech. Dobře placená teplá místečka pro neschopné úředníky vyslané členskými státy. A propos, OSN vyškrtla homosexualitu z rezoluce o ochraně lidských práv, protože tak si to většina zemí světa přála. To mi připomíná, že jsem křesťanskému palestinskému gayovi z Betléma zajistil díky pomoci přátel práci (roční stáž, zkrátil si ji pak na půl) v Krnově a dal mu půlku peněz na letenku. Tvrdil, že by ho za homosexualitu byla jeho vlastní rodina schopna zabít. Dnes je v USA. Šťastné a veselé!

Vyjádření Pavla Kuči není redakčně upravováno ani kráceno.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv