… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinský muftí označil vrahy modlících se Židů za mučedníky a vyzval k modlitbám za ně 4.54/5 (90.77%) 13 ohodnocení

"Osudem muslimů je zabíjet židy...", muftí Muhamad Husejn, 9. ledna 2012

„Osudem muslimů je zabíjet židy…“, muftí Muhamad Husejn, 9. ledna 2012

Velký muftí Jeruzaléma a palestinských území šejch Muhamad Ahmed Husejn (Muhammad Hussein, محمد أحمد حسين) vyzval Izrael, aby předal těla dvou „mučedníků“, Ghassana Abú Džamála a Udaje Abú Džamála, „abychom se za ně mohli modlit.“ Oba zločinci před dvěma týdny v jeruzalémské synagoze sekerami, noži a zbraněmi povraždili pět modlících se židovských věřících. Informaci přinesl web Palestinian Media Watch (PMW).

Muftí Husajn je oficiálním nejvyšším duchovním představitelem Palestinské správy, tedy arabské autonomie v Judeji a Samaří, která žádá svět o uznání jakožto Stát Palestina.

Muftí Muhamad Husajn již v minulosti prohlásil, že muslimové jsou v náboženské válce proti židům, které označil za „potomky opic a prasat.“ Nynější požadavek na předání těl obou vrahů vznesl v neděli 30. října 2014 na tiskové konferenci v domě jejich rodiny v jeruzalémské čtvrti Džábel Mukabar.

„Je právem mučedníků, abychom se za ně modlili a tak je to podle šaríje (muslimského náboženského práva) správně. Jejich příbuzní, přátelé a milovaní také mají právo je naposledy vidět a nikdo nic nezíská tím, že zadržuje těla těchto mučedníků,“ prohlásil Husajn o dvou odporných vrazích.

Husajnův požadavek přichází v situaci, kdy palestinskoarabská média oba vrahy označují za „oběti“ a naopak povražděné pokojné židovské věřící za „teroristické rabíny.“ Noviny Al-Haját Al-Džadída, které vydává přímo vláda Palestinské správy, v jejímž čele stojí světem hýčkaný „umírněný prezident Palestiny“ Mahmúd Abbás, označily vrahy za „mučedníky“, kteří zabili „extrémistické Židy … v západním okupovaném Jeruzalémě.“

PA Mufti demands bodies of synagogue murderers – celý článek na webu Palestinian Media Watch (anglicky)

PA Mufti Muhammad Hussein – článek o předchozích výrocích a skutcích muftího Muhamada Husejna na webu Palestinian Media Watch (anglicky)

Jedna reakce na Palestinský muftí označil vrahy modlících se Židů za mučedníky a vyzval k modlitbám za ně

  • Sabra napsal:

    Muslimové, kteří vraždí jménem islámu jsou primitivní blbové a on sám je asi pablb… Zapomíná, že vzhledem k etnické příbuznosti Židů a Arabů (Jsou to obojí přece Semité), je v tom případě i on a všichni Arabové z opic a prasat.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv