… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Dr. Leo Pavlát k tragickým událostem v Paříži 4.73/5 (94.55%) 11 ohodnocení

200px-Leo_Pavlát

Dr. Leo Pavlát Foto: Wikipedia

Málokdy je z  Prahy slyšet objektivní a fundovaná charakteristika týkající palčivého problému terorismu a antisemitismu v Evropě. Dr. Leo Pavlát, ředitel Židovského muzea v Praze a bývalý kulturní atašé velvyslanectví České republiky v Izraeli dostal v České televizi prostor k vyjádření se k terorismu ve Francii a k situaci Židů v Evropě, ale i v Izraeli. Dovolujeme si naše čtenáře, kteří možná pořad nestihli sledovat, upozornit na možnost přehrání z archivu ČT24 – Hyde park

5 reakcí na Dr. Leo Pavlát k tragickým událostem v Paříži

 • gugi napsal:

  Redaktorka Kroužková skoro vůbec neporozuměla, oč Dr. Pavlátovi jde, při jeho námitkách proti citovanému prohlášení. Nebyla schopna pochopit nuance jeho argumentace – viz obrat „extremismus na obou stranách“ či „úměrnost“. Nemaje mírnou povahu Dr. Pavláta, patrně bych se zhnuseně uprostřed pořadu zvedl a odešel. Zatímco ostatní vše malovali sytými barvami dramatických obratů, Dr. Pavlát pracoval s jemnými pastely. Naštěstí pro redaktorku se objevil ten Arab a jakž takž to telefonicky zachránil, resp. okecal, protože on jediný zhruba pochopil, kam Dr. Pavlát míří.
  Budiž to varováním Dr. Pavlátovi, aby zvážil do budoucna účast při podobných kejklířských atrakcích televize, kde nejde o debatu a o obranu našich religiózních a existenčních priorit, ale o natřásání ozdobného peří a producírování se v rádoby stylu Larryho Kinga.

  • Scooolie napsal:

   Zcela s Vaším hodnocením souhlasím, jen mírná námitka k Vašemu závěru – pokud do pořadů tohoto typu nebudou lidé jako Dr. Pavlát chodit, bude to mnohem horší. Takže Dr. Pavlátovi velký dík a zase někdy na viděnou či slyšenou.

  • Tamar napsal:

   Bylo mi pana Pavláta hodně líto.
   V záznamu pořadu na webu žádný arab není, aspoň jsem ho nezaznamenala a pustila jsem si to celé dvakrát..

 • Oblovka napsal:

  Pan Dr. Pavlát mi mluvil z duše. Stoprocentně s ním souhlasím. Sledoval jsem, že bychom se spolu shodli i na otázce multikultury. Více takových výjimečných lidí. Přeji mu dlouhý a šťastný život. Věřím, že pořad byl pro mnoho lidí přínosem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv