… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Írán – návrh zákona proti držení psů doma anebo vodění psů na procházku 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

golden-retrieverMajitelé psů v Íránu mohou být potrestáni 74 ranami, pokud budou přistiženi, že mají doma psa anebo pokud se psem půjdou na procházku. Nový návrh zákona podepsalo podle International Businnes Times, 32 poslanců íránského parlamentu, informoval o tom nejreformnější deník Shargh. Návrh zákona je důsledkem situací, kdy majitelé psů byli pokutování a jejich psi zabaveni. Podle islámského práva je pes „nečisté“ zvíře. Nový zákon, pokud bude schválen, by znamenal pro majitele psů také placení pokuty za držení domácího mazlíčka ve výši 100 milionů riálů (£2,363).

V návrhu zákona se píše: „Každý, kdo se prochází anebo si hraje se psem anebo s opicí na veřejném místě uráží  Islám a také hygienu a obtěžuje spoluobčany, zejména ženy a děti.“

Z tohoto zákona bude vyňata policie, majitelé zemědělských usedlostí a lovci.´Návrh zákona přichází po té, kdy kvůli psům došlo k nepokojům v Malajsii. Tam byla organizovaná akce „hlazení psů“ a tornádo které zemi brzy poté postihlo bylo jednoznačně označeno jako trest za hlazení psů. Podle místního novináře byla tato akce charakterizovaná jako pokus o vnucení cizí kultury, která  islámu protiřečí.

Někteří nuslimové se domnívají, že pes je nečisté zvíře, přestože Korán držení psů nezakazuje. Vysvětlení je následující: Není Haram (zakázané) dotknout se psa nebo jiného zvířete. Pokud se sliny psa dostanou na vaše tělo anebo oděv, je třeba to místo umýt a oděv, kterého se dotkl psí čumák anebo sliny, vyprat. Je Haram (zakázané) držet psa anebo jiné zvíře na příliš krátkém vodítku po dlouhou dobu a ponechat zvíře bez potravy, vody a bez přístřešku.

Ze všeho nejvíce se v důsledku takového návrhu zákona nabízí názor, že ajatoláhové se cítí ohroženi. Místo zákona, který by vycházel skutečně z Koránu a stanovil povinnost například očkování psů proti vzteklině anebo zákaz trápení zvířat, dává přednost zákazu a krutým trestům. Takový postoj je, jak známo, kontraproduktivní.

 

Jedna reakce na Írán – návrh zákona proti držení psů doma anebo vodění psů na procházku

  • gugi napsal:

    Nevzniká náhohou nebezpečí, že každý, kdo zde bude z hygienických důvodů protestovat proti psům, bude podezříván ze sympatií k šíitské denominaci islámu? 😆 😆

    Vyhláška o ochraně veřejné zeleně č. 6/2001 Sb. H.M. Prahy a vyhláška o čistotě č.8/2008 Sb. H.M. Prahy (zákaz volného pobíhání psů bez vodítek a znečišťování zeleně a prostranství a chodníků exkrementy) je v tomto smyslu vyloženě islamofilní …. HMMMMM … 🙂

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv