… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jiří Maria Sieber: plynové komory jsou jen výmysl 5.00/5 (100.00%) 18 ohodnocení

arbeit macht frei

© Jony Rubio

V těchto dnech, kdy si nejen Evropa připomíná hrůzy nacistického průmyslového vraždění, nemohu nevzpomenout na bagatelizaci tohoto procesu. Nejde jen o židovskou záležitost. V lágrech byli zbaveni lidství a života příslušníci mnoha přesvědčení, vyznání a etnik. V tomto kontextu už vlastně není ani podstatné výsledné číslo, tedy počet mrtvých. 6 milionů, 4 miliony, 8 milionů, to vše může vypadat jen jako čísla. Byli to lidé, lidské bytosti.


Mnohdy se sám sebe ptám, jestli neměl starý Albert pravdu. Tedy, on měl pravdu v ledasčem, ale já mám na mysli jemu připisovaný výrok, ve kterém si dovolil zapochybovat o nekonečnosti vesmíru, zatímco o nekonečnosti lidské blbosti hlouposti neměl pochyb ani na okamžik.

Pokud však vezmu v úvahu dlouhou českou tradici účelového předstírání nedostatku kognitivních schopností a mdlého rozumu, začne to být složitější. Blbost Hloupost se od mazanosti někdy těžko rozliší. Pak je ale namístě se ptát, proč mají někteří lidé potřebu překrucovat historii a lhát.

…byli to lidé, lidské bytosti. A na to, zejména na to, zapomínají hlupci, kteří budou hlásat „svoji pravdu“. Máme přece svobodu slova, ale zodpovědnost, tak tu nemáme, nene. Je až dechberoucí, jak se takoví ohniví kazatelé dokáží změnit v mlčící zbabělce. Budou se hájit svým výkladem svobody slova, později přejdou na taktiku „já jsem to tak nemyslel“, až nakonec začnou kňourat něco ve smyslu „to já ne, já jsem jenom něco přetiskl“. Nepochopí, že nejde ani tak o to, kolik milionů lidských bytostí bylo zavražděno. Nepochopí, že primárně jde o to, že se tak vůbec dělo. Připomeňme si za mnohé kazatele pravdy třeba pana WS. Dnes už „svoji pravdu“ tak plamenně nekáže. Zmoudřel? Chtěl bych tomu věřit.
Najdou se i jiná individua. Za absolutní chucpe považuji schovávání lží o neexistenci nacistického smrtícího průmyslu za „kulturně – osvětovou činnost“, chcete-li, protože i tak se dá muzeum nazvat. A z webové prezentace muzea Sudety, které provozuje pan Jiří Maria Sieber, je mi víc než jen špatně od žaludku.
I tak vám ocituji z osvěty páně Siebera.

 

Velmi diskutovanou problematikou války jsou plynové komory. Byly nebo nebyly? Je velmi noho lidí, kteří o plynových komorách mluví jako o faktu, ale nikdy se nezajeli sami osobně přesvědčit o tom, zda mohly opravdu fungovat. Já jsem si tu práci dal. Základ je, proč vůbec vznikly. Za války v táborech s nedostatečnou hygienou se množily vši, jejichž kousnutí způsobuje epidemii smrtelného tyfu. Zabít veš není tak jednoduché. Nejprve se zavšivené oděvy napařovaly. Později se vši v oděvech zabíjely jedovatým plynem Ziklon-B. Ten se dodával v plechovkách a aby se obsluha neotrávila hned, dodával se ve tvaru pelet nebo granulí. Teprve následným ohříváním se jedovatý plyn odpařoval při teplotě nad +28 C. Proto bylo nutné pelety ohřívat, aby se sublimací uvolnil jedovatý plyn. To, že se blechy a vši zabíjejí plynem se ve všech táborech vědělo. Zřejmě tehdy vzniklo rčení: „Ty žide, také jednou půjdeš do plynu.“ Spojenecké armády tento problém neměly, protože už měli DDT, kterým vši zabíjeli. To Němci neměli. Proto byli Američané překvapeni, že v táborech nacházeli hodně plechovek Ziklon-B. Po válce se toho někdo chytil a pak už jenom bylo nutné ty plynové komory vyrobit. V každém koncentračním táboře bylo krematorium. Vedle krematoria byla márnice. Tak jednoduše z márnic udělali plynové komory. Pod heslem, tady je vraždili a tady rovnou spalovali. To je hrůza. Museli jen trochu vyřešit, jak se k lidem ten plyn dostal. Tak jednoduše udělali díry do stropu, nebo do zdi a „tudy jim ten plyn sypali“. Ten kdo to organizoval neměl technické ani chemické znalosti. Zyklon-B je výbušný plyn a pokud by se ve větším množství objevil vedle hořícího ohně v krematoriu, tak by to vše vybouchlo.

 

Aha, už tomu rozumím. Nacisté se starali jen o blaho a zdraví ubytovaných. Chápu. Ale chápe pan Sieber, že „vymyšlené“ plynové komory se z „bezpečnostních důvodů“ – nejspíš aby se některý z hostů koncentračního hotelu náhodou nenadýchal kyanovodíkových výparů – nacházely jinde, než pece? Zůstal by pan Stieber v klidu v uzavřené místnosti s čerstvě otevřeným balením Zyklonu B i při teplotě jen mírně nad nulou? Nebo by dal z marketingových a profesních důvodů přednost Uraganu D?

Ale čtěme dál.

 

1.10. 1948 dala vojenská policie v Rakousku do oběhu tiskovou zprávu, ve které se praví, že spojenecké vyšetřovací komise zjistily, že v koncentračních táborech Bergen-Belzen, Buchenwald, Dachau, Flossenbürg, Gross-Rosen, Mauthausen, Natzweiler, Neuengamme, Niederhagen (Wewelsburg), Ravensbrück, Sachsenhausen, Stutthof a Terezín nebyli žádní lidé usmrceni plynem. V některých případech bylo možné dokázat, že přiznání existence plynových komor byla vynucena mučením a svědecké výpovědi byly falešné. Tato zpráva byla ověřena poručíkem Lachoutem, rakouským inženýrem ve službách vojenské policie. Pravost tohoto dokumentu byla často zpochybňována, ale nakonec musela být soudy a historiky nezvratně uznána.
Zajímavý popis „plynových komor“ je na odkaze: http://radicalrevival.wordpress.com/2011/02/25/david-cole-46-dulezitych-a-nezodpovezenych-otazek-o-plynovych-komorach/
Dalčí zajímavé čtení je na: http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system%2Ffiles%2FOsvetim-fakta_versus_fikce-Rudolf_Seidl.pdf

 

Tak nevím. Nedostává se mi slov. Nejen kvalitní ozdrojování. Pan Sieber osvětově popírá nacistickou genocidu. Nebo ne? Všimněte si, že ve výčtu „ubytovacích zařízení“ chybí třeba Osvětim, Treblinka, Sobibor, Belzec, Chelmno… Je to jen chucpe, drzá hloupost, nebo je to něco, k čemu by se měl krom pamětníků a historiků vyjádřit i soud, aby pan Sieber nakonec musel „nezvratně uznat“, že se mýlí? Nakonec, před soudem by pan Sieber nestál poprvé.

Nevěříte vlastním očím? Tady máte snímeček. Originál je opatřen kvalifikovaným časovým razítkem, kdyby se náhodou webu muzea něco náhle stalo…

sieber-muzeum

kliknutím zobrazíte v normální velikosti

Jedna reakce na Jiří Maria Sieber: plynové komory jsou jen výmysl

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv