… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Brooklynský imám o wahábismu: Pravda Koránu znetvořena teology kazícími mládež (+ video) 4.43/5 (88.57%) 7 ohodnocení

kázání v BrooklynuNew York. Kritické kázání pronesl ke svým muslimským souvěrcům brooklynský imám Tareq Yousef al-Masri těsně po událostech v Paříži. Označil totiž radikální wahabitskou a salafitskou interpretaci islámu za rakovinu, která se šíří mezi mládeží. „Musíme si to přiznat, jinak si nevytvoříme imunitu – řekl ve své arabské promluvě, kterou publikoval blízkovýchodní institut Memri. „Připusťme – řekl imám – že většina muslimů nenávidí křesťany. Ano či ne? Ano. Musíme uznat, že v hloubi muslimských srdcí tato nenávist je. Někdo může namítnout, že oni nás také nenávidí. Ano. Co ti však záleží na druhých? Anebo jen proto, že existují zloději, staneš se zlodějem? Pak se všichni staneme zloději.“ Brooklynský imám pak poukázal na pilíře této ideologie rozsévající nenávist a jmenoval konkrétní wahabitské a salafické teology z doby minulé i nynější, kteří mezi lidi vnesli nenávist (Ibn Taymiyyah, Ibn al-Qayyim, al-Nawawi, Ibn Baz, Ibn al-Uthaymeen, Al-Huweini, Muhammad Hassan) a kteří jsou velice vlivní v Saúdské Arábii a mezi Muslimským bratrstvem.

„Zkazili národ proroka Mohameda – řekl imám – a pohřbili naši dobrou pověst. Zakazujeme-li například přání „požehnaných vánoc“, nepřipravujeme tím prostředí pro terorismus? Takovýmto způsobem je podněcována nenávist. Pravda Koránu byla znetvořena teology, kteří kazí mládež. Vrazi ve Francii jsou tak ubohé oběti, protože si myslí, že ctí Alláha zabíjením lidí.“ Brooklynský imám ukázal, v čem spočívá správná interpretace Koránu. „Zmínění teologové nenávisti odhlížejí od všeho, co je v Koránu pozitivní, a za platné uznávají jediné tvrzení: Zabij! Jako by to bylo to jediné, co nám Bůh řekl. Tak přivedli muslimy k tomu, aby nenáviděli všechny: křesťany, židy, ateisty a všechny lidi. Proč však Bůh řekl: »Stvořili jsme lidi a národy, aby se mohli poznat?« Jak můžeš poznat druhého, když ho nenávidíš? Vy kdo věříte, že je pravda na vaší straně, sledujte dobře, co nabízíte. Nabízíte jenom smrt a hrozby heretikům a pohanům? To je zlo. Jaký přínos jste dali lidské civilizaci? Žádný.“ Je třeba říci, řekl dále imám, že islám nemůže být svěřen těmto a podobným učencům. Své kázání pak brooklynský imám Al-Masri končil provoláním: „Služebníci Alláha, nemějte nenávist k lidem. Milujte lidi. Buďte jejich bližními. Chcete-li, aby se lidé stali muslimy, jak toho docílíte, budete-li jim denně spílat a nenávidět je?“

(mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Brooklynský imám o wahábismu: Pravda Koránu znetvořena teology kazícími mládež.

Jedna reakce na Brooklynský imám o wahábismu: Pravda Koránu znetvořena teology kazícími mládež (+ video)

  • prager napsal:

    Čte se to moc hezky a bylo by moc hezké, kdyby nejen muslimové, ale i všichni ostatní lidé takhle smýšleli. Bohužel se ale obávám, že takovéto osvícené názory jsou vlastní jen úzké elitě osvícených a vzdělaných muslimů, jejichž hlasy lehce zaniknou v nenávistném štvaní pologramotných fanatiků.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiv