… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jiří Maria Sieber má strach? 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

plynová maska Když jsem 27.1.2015 psal o webové prezentaci „Válečného muze Sudety“ v komentáři Jiří Maria Sieber: plynové komory jsou jen výmysl, netušil jsem, že se pan Jiří Maria Sieber ukáže být (v komentáři zmíněným) zbabělcem tak rychle. Prezentace muzea z webu pana Siebera „zmizela“. Byla nahrazena přesměrováním na hlavní stránku, nadpis zůstal. Bravo, pane Siebere.

„Je až dechberoucí, jak se takoví ohniví kazatelé dokáží změnit v mlčící zbabělce“, psal jsem ondyno. Jiří Maria Sieber to vzal hopem. Také jsem si u uvedeného snímku podstránky o plynových komorách rýpnul „…tady máte snímeček. Originál je opatřen kvalifikovaným časovým razítkem, kdyby se náhodou webu muzea něco náhle stalo…“. A ono se stalo.

Otázkou je, zda si pan Sieber uvědomil, že to pořádně přepískl. Osobně bych si tipnul, že ne. Ne že by se člověk nemohl změnit. Chybovat je lidské. Ale já v tomto kroku vidím spíše pokus o zametení stop ze strachu. Pokus odfláknutý stejně, jako páně Sieberův převratný výzkum (citace z webu muzea – „Je velmi noho lidí, kteří o plynových komorách mluví jako o faktu, ale nikdy se nezajeli sami osobně přesvědčit o tom, zda mohly opravdu fungovat. Já jsem si tu práci dal“).

Je zřejmé, že kustod Jiří Maria Sieber v digitálním světě tápe. Proč asi bylo explicitně zmíněno kvalifikované časové razítko? I kdyby nebylo razítek a certifikátů, bylo by ode mne velmi hloupé nepořídit si offline verzi celého muzea ještě před zveřejněním komentáře. Vyhledávač Google možná po byrokratické mašinérii podlehne právu občana EU „být zapomenut“, ale co ostatní vyhledávače, katalogy a snímkovače webů? Ne, tudy cesta nevede, pane Siebere.

Co bude s webem muzea dál? Těžko říct. Podle stavového kódu 302 (tedy dočasného přesměrování) si umím představit, že se časem přesune jinam, a bude přístupným jen pro ověřené. O kádrování se dozajista postará některý ze spřízněných webů, jako „Vzdělávací institut“ nebo „Aryan rebel“ (s faktografickým bestselerem „Leuchnerova zpráva“, podtitul „Zpráva o údajných popravčích plynových komorách v polské Osvětimi, Birkenau a Majdanku, vypracovaná odborníkem na plynové komory“). Jistě by ráda pomohla Dělnická strana a její televize TV Nacional, ale ta byla rozpuštěna a její televize již také jaksi není. To je ovšem stav de iure.

Každopádně, strach dokáže své. Je jen škoda, že pan Jiří Maria Sieber nezhodnotil svůj názor na plynové komory sám od sebe.

-V-

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiv