… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Pobuřování proti צה“ל ( IDF) v časopisu vydávaném Izraelským odborovým svazem učitelů 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

indexKněz Gabriel Nadaf, který je „duchovním otcem“ Fóra křesťanů za službu v IDF se 3. ledna t.r. písemně obrátil s ostrým protestem k předsedovi Izraelského svazu učitelských odborů Josi Wassermana a na izraelské ministerstvo školství s ostrým protestem. Ve své stížnosti otec Gabriel uvádí, že v arabsky psaném časopisu, který vydává Odborový svaz učitelů, určeného pedagogickým pracovníkům a kolportované mezi učiteli arabských škol, byla zveřejněna stať obsahující hrubé pobuřování mající za účel poškodit vojáky IDF. Ve svém dopisu píše kněz Gabriel Nadaf, že se mu dostalo do rukou prázdninové číslo (červenenc-srpen 2014) arabské mutace časopisu הד החינוך (Hed ha-chinuch – Ozvěna výchovy), který vydávají učitelské odbory. V tomto časopise byl zveřejněn příběh, jehož hrdinou je osmiměsíční plod v útrobách palestinské matky, která spolu se s ostatními vesnickými ženami  aktivně účastní protestů proti okupaci. Matka stojí proti divokým a po zuby ozbrojeným vojákům IDF.

Autor příběhu dále uvádí, že kdyby mohl plod vyjádřit své mínění, jistě by řekl své matce toto: „Ó, matko, já jsem jen osmiměsíční plod, ale toužím zemřít jako šahíd v boji proti okupaci. Nechci, aby má matka umřela rukou vojáků, tak bych se stal jen pasivním šahídem. Matko, obrň se trpělivostí, buď na sebe opatrná a drž se do doby než mne porodíš. Pak poznáš, že jsi porodila bojovníka.“
Vedoucí oddělení plánování v učitelském odborovém svazu Zijád Madžadla řekl, že zveřejnění příběhu o osmiměsíčním plodu byl politováníhodný omyl. Madžadla zdůraznil, že se jedná o neúmyslnou chybu  během redakce prázdninového čísla časopisu. Tento příběh byl prý publikován bez jakéhokoli špatného záměru. Madžadla však přiznal, že příběh může být někým vykládán jako legitimace nepřátel a snaha uškodit občanům Izraele.
Z ministerstva školství bylo oznámeno, že vydávání časopisu הד החינוך není financováno ministerstvem školství.

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiv