… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu




Velmi poučný, skutečný příběh z Hebronu 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

Baruch Marzel Amir Levy/Flash 90

Baruch Marzel
Amir Levy/Flash 90

Aneb o ztraceném telefonu a proč se Arabové bojí Barucha Marzela. Baruch Marzel je kandidát č. 4 nové strany Eliho Jišaje „Ha’am Itanu“. Baruch Marzel je advokát, obyvatel Hebronu, aktivista zvaný ultrapravicový v Izraelském slovníku to znamená, že jeho cílem je Izrael v dnešních hranicích bez ústupků či slevování. Baruch Marzel je člověk věřící a jednající podle ideálů kterým věří, tím si získává respekt nejen u příznivců. Ale pojďme se seznámit s poučnou epizodou jeho rodiny a města.

Marzelova dcera Racheli (16) ztratila mobilní telefon. A jak je zvykem v takové situaci, zatelefonovala na své číslo, aby zjistila, jestli ho někdo našel a chce  vrátit. Na zavolání odpověděl arabský obyvatel Hebronu, který řekl, že jí telefon vrátí, když mu zaplatí 1000 NIS (asi 6000 Kč) . Mladá slečna na to vztekle odpověděla, že mu nedá nic, nebyla totiž vychována k tomu, aby jí někdo mohl vydírat. Nepoctivému nálezci, ale řekla, že tatínkovi Baruchu Marzelovi řekne, co se stalo a ten se již o vše postará. V tom okamžiku „nálezce“ změnil tón, zatelefonoval několikrát na číslo z něhož mu Racheli volala a  nabídl, že telefon vrátí zadarmo se slovy: „Nechci mít problémy s Marzelem, je stejný jako náš šejch, nechci žádné peníze, vrátím telefon, tam kde jsem ho našel, nechci, aby na mě byla kletba.“ Mladá slečna Marzelová tomu nevěřila a prostě hovor ukončila. Příběh skončil tak, že arabský nálezce přinesl telefon na hebronskou policejní stanici s tím, že jej našel. Přítomní policisté byli poněkud vyvedeni z míry, taková věc se v Hebronu ještě nestala, že by Arab vrátil ztracený telefon. Dokonce se obávali, že telefon je naplněn výbušninou (také ukázka smutné reality Hebronu) ale žádná výbušnina v telefonu nebyla. Baruch Marzel věc vysvětlil celkem jednoduše. Arabové v Hebronu mají respekt k těm, kdo si stojí za svým, kdo se nebojí, naopak pohrdají těmi, kdo jsou slabí. V Hebronu žijeme s velkou arabskou populací, bez plotů. bez ochrany – Arabové respektují naši pevnou pozici, na levičáky kteří jim podlézají se dívají s pohrdáním.  Příběh s telefonem by možná mohl posloužit jako model pro politiky, kteří mají plná ústa míru, ale zapomínají na respekt, na respekt na obou stranách. Úcta k druhému totiž nemůže fungovat bez sebeúcty.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiv