… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Z civilní mise EU v Palestině se vrátila česká státní zástupkyně, informovala vedení Ministerstva spravedlnosti o práci mise 4.00/5 (80.00%) 7 ohodnocení

náměstek ministryně spravedlnosti Petr Jäger a státní zástupkyně Věra Linhartová

náměstek ministryně spravedlnosti Petr Jäger a státní zástupkyně Věra Linhartová

Náměstek ústavněprávního a mezinárodního úseku Ministerstva spravedlnosti Petr Jäger dnes přijal státní zástupkyni Věru Linhartovou, která se vrátila po tříletém působení v civilní misi Evropské unie v palestinském Ramalláhu. Státní zástupkyně informovala vedení ministerstva a mezinárodní sekce o detailech práce mise a celkové situaci v palestinské justici.

Náměstek Petr Jäger státní zástupkyni poděkoval za její působení v misi EUPOL COPPS (EU Co-ordinating Office for Palestinian Police Support) v Palestině. Zdůraznil, že JUDr. Linhartová výborně reprezentovala českou justici v zahraničí. Státní zástupkyně Linhartová se nyní vrátila na své původní pracoviště k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 8.

Věra Linhartová působila v Ramalláhu od ledna 2012 jako expertka se specializací na vyšetřování trestných činů. Do mise EUPOL COPPS byla vyslána jako první expertka Ministerstva spravedlnosti, a dlouho byla také jediným zástupcem České republiky v této misi. V současnosti v misi, která se specializuje na poradenství a trénink palestinských expertů, působí ještě jeden český specialista.

Při své práci v Palestině se JUDr. Linhartová zaměřila na zlepšování spolupráce mezi palestinskou policií a státním zastupitelstvím, nastavení standardů vyšetřování domácího násilí a školení místních složek.

„Jádrem mé práce bylo pomáhat při prohlubování kontaktů a navazování efektivní spolupráce mezi policisty a státními zástupci. Státním zástupcům jsme třeba radili, aby více delegovali některé záležitosti na policii,“ uvedla Věra Linhartová. Státní zástupkyně podle svých slov pomáhala i jako expertka na problematiku vyšetřování a stíhání domácího násilí. „Tamní justiční experti se živě zajímali například o institut vykázání, který v Česku mohou policisté využívat od roku 2007 při řešení případů domácího násilí. V Palestině nic takového zatím nefunguje, ale několikrát jsem slyšela názory, že by to tamní společnosti prospělo,“ dodala.

Specifikem práce v tamním prostředí je podle Linhartové neustálá interakce mezi arabským a židovským světem a světem mezinárodních expertů. „Je to neobyčejně zajímavé prostředí, které mne pracovně i osobně v mnohém obohatilo,“ pochválila si vyslání do mise státní zástupkyně.

Civilní mise EUPOL COPPS v Palestině působí od ledna 2006. Působí v ní kolem 70 mezinárodních expertů z EU, Kanady, Norska a Turecka a 40 místních specialistů. Rozpočet mise od loňského do letošního června je téměř deset milionů EUR.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva spravedlnosti České republiky. Eretz.cz do obsahu článku nezasahuje, proto je zachováno označení „Palestina“ pro autonomní arabskou Palestinskou správu, když pojem „Palestina“ je jinak pojmem čistě geografickým, označujícím území totožné s Erec Jisrael.

Jedna reakce na Z civilní mise EU v Palestině se vrátila česká státní zástupkyně, informovala vedení Ministerstva spravedlnosti o práci mise

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiv